Windows 7 czy Windows XP?

Cześć, witam.

Na podobnym procesorze E7200, 2GB RAMu i zintegrowanej na płycie grafice mam Windows 7 i system działa w porządku. Do internetu akurat, więc śmiało możesz instalować 7-kę.

Proponuję zainstalować Windows 7, dlaczego?

  • Jest bardziej zoptymalizowany

  • Windows XP za kilka miesięcy traci wsparcie, i wtedy XP zacznie być atakowany przez groźne wirusy i hakerów. 7 będzie mieć jeszcze kilka lat.

  • Windows 7 zawiera najnowsze sterowniki i kodeki, co może być plusem dla słuchaczy muzyki i oglądania filmów.

  • Jeśli są problemy ze starymi grami, możesz skorzystać z narzędzia zgodności lub Windows XP mode.

  • 7 jest bardziej obsługiwany przez najnowsze programy (np. przeglądarki internetowe)

itd. Najgorzej jest z porzuceniem wsparcia, jak zainstalujesz XP to po porzuceniu wsparcia zobaczysz co będzie się działo, nawet najlepsze antywirusy ci nie pomogą…

Ja polecam 7. Lecz osobiście wole 8.

 

7:

aktualizowane zabezpieczenia, kodeki, sterowniki

większa optymalizacja

lepszy wygląd (to też się liczy dla mnie)

Jak dla mnie, to tutaj w ogóle nie ma dylematu… Win XP już od dawna nie jest wspierany, więc zostaje “Siódemka” jako po prostu dużo bardziej bezpieczna opcja :slight_smile:

Zainstalowałem W8 i jestem zadowolony z wyboru :slight_smile:

Windows XP to instaluje się tylko w muzeum.

ja polecam XP super program :slight_smile:

Super program to żadne uzasadnienie :slight_smile: Ja też lubię XP, ale co z tego, skoro zaraz nie będzie do niego aktualizacji bezpieczeństwa?

Już nie chodzi o aktualizacje bezpieczeństwa, ale o działające programy. Tak samo zaczną znikać jak swego czasu na Windows 2000.