Windows 7 czy XP do netbooka

(jarmk) #1

Witam. Proszę o poradę, który z wymienionych systemów wrzucić do netbooka o n/w parametrach:

• procesor Intel Atom N450 z taktowaniem 1.66 GHz;

• pamięć 2 GB RAM;

• dysk 250 GB.

Oczywiście chodzi o to żeby był szybki i nie mulił się...

(rgabrysiak) #2

Moim zdaniem na netbooku lepiej sprawdzi się Windows XP.

(Jacob) #3

Zależy czego potrzebujesz - XP jest mniej zasobożerny, ale ma mniej funkcji dlatego ja w moim Netbooku zainstalowałem Siódemkę

(jarmk) #4

Dokładniej, to chodzi o córkę...będzie go używać głównie do internetu, przeglądania fotek no i słuchania muzyki...

(Kozza) #5

Na N230 i 1GB ramu działa sprawnie identycznie jak XP także nie będzie problemu. Na 7 lepiej się nawiguje na touchpadzie jak dla mnie i bardziej uproszczone są codzienne zadania jak łączenie z WiFi itd :slight_smile:

(Triget) #6

Ja używam Windows 7 i jestem zadowolony. Co do touchpad'a to chyba różnicy nie ma - ja nie zauważyłem.

(jarmk) #7

Nie muli Ci się...? Syn ma na swoim laptopie XP-ka i chodzi jak burza, a ja z żonką mamy z kolei na swoim laptopie Vistę, no i jest już gorzej...W poniedziałek córa dostanie "gołego" netbooka. Nigdy nie "bawiłem się" Windows 7 i obawiam się, żeby nie było to samo co z moją Vistą....

(Kozza) #8

Wydaje się że 7 to odgrzana Vista ale nic bardziej mylnego, bo 7 lepiej zarządza pamięcią niż Vista, rezerwuje nadal 40% ramu ale widać że nie na marne, bo na takim netbooku Vista się krztusi zwyczajnie. Jednym słowem 7 jest bardzo sprawny.

(jarmk) #9

Podpowiedzcie jeszcze proszę, czy podłączając do netbooka zewnętrzny odtwarzacz DVD poprzez USB zainstaluje w ten sposób na nim system ?

(Piotrkijak) #10

Raczej tak, skoro idzie z pena zainstalować i to i z przenośnego napędu powinno dać radę o ile bios umożliwi Ci zabootowanie płytki z tego napędu.

(pawcio1212) #11

netbooki obsługują bootowanie z usb ale czasami może nie zauważyć napędu