Windows 7 czy XP na toshiba l30-x10?

(Sebix99) #1

Witam, który system będzie lepiej działał na toshiba l30-x10? Aktualnie jest win 7, ale trochę przymula i myślałem aby zrobić formata i od nowa zainstalować win 7 albo win xp tylko nie wiem który lepiej będzie działał. W laptopie jest 1gb ramu z czego 894mb jest dostępne. Karta graficzna bierze trochę ramu.

(Bogdan_G) #2

Oryginalnie była vista. Siódemka jest trochę bardziej wymagająca. Już lepsza vista, bo już do xp jest niecały rok wsparcia. Faktem jest też, że na xp laptop by wygodnie działał, o ile nie byłoby problemy ze sterownikami pod xp. Jak będą, to trzeba je w n-lite zintegrować z xp, żeby nie stawała instalacja z powodu, że instalator windows nie rozpoznał jakiegoś sprzętu.

(Sebix99) #3

Sterowniki problemem nie będą, a vista działała też średnio. Wsparcie też mi jest mało potrzebne i tak nigdy z tego nie korzystałem. A zależy mi na tym aby laptop działał normalnie a nie łapał przymułki przy pisaniu postu na forum. Jakiś geniusz zainstalował 7 na tym laptopie.

(Jefus) #4

jakbyś napisał całą specyfikację laptopa albo podał link to by Ci czapka spadła…

już sobie sprawdziłem…

Przy jego specyfikacji chyba najlepszym wyjściem jest windows XP, na 1GB ramu windows 7 i nowszy spokojnie będzie działał, tylko jakość tego “działania” pozostawia wiele do życzenia… odpalisz system i co? i nie ma miejsca w pamięci choćby na przeglądarkę internetową.

Po za tym z tego co widzę, to on tam ma starego celerona, 80GB HDD SATA I , daj spokój z Win7…

@up up

Vista… to lepiej laptopa z okna wyrzucić, sprawisz mu przyjemność po instalacji Visty :wink:

(bart86) #5

tam jest procek intel pentium 1-rdzeniowy 1,86GHz każdy system ci będzie chodził tak samo jak chcesz coś poprawić w działaniu to dokup ram albo kup nowy komputer

Dodane 29.05.2013 (Śr) 9:07

kłamstwo wyssane z palca win7 ma mniejsze wymagania sprzętowe niż vista a z własnego doświadczenia potwierdzę że chodzi lepiej i płynniej na słabym sprzęcie

(Sebix99) #6

Nawet nie pentium bo celeron, czyli zainstaluję xp. Dzięki wam za pomoc.

@UP Kasy nie ma na nowego a ramu się nie opłaca dokupywać z lekka, ale raczej nie powinien robić zwis przy przeglądaniu neta.