Windows 7 czy XP na toshiba l30-x10?

Witam, który system będzie lepiej działał na toshiba l30-x10? Aktualnie jest win 7, ale trochę przymula i myślałem aby zrobić formata i od nowa zainstalować win 7 albo win xp tylko nie wiem który lepiej będzie działał. W laptopie jest 1gb ramu z czego 894mb jest dostępne. Karta graficzna bierze trochę ramu.

Oryginalnie była vista. Siódemka jest trochę bardziej wymagająca. Już lepsza vista, bo już do xp jest niecały rok wsparcia. Faktem jest też, że na xp laptop by wygodnie działał, o ile nie byłoby problemy ze sterownikami pod xp. Jak będą, to trzeba je w n-lite zintegrować z xp, żeby nie stawała instalacja z powodu, że instalator windows nie rozpoznał jakiegoś sprzętu.

Sterowniki problemem nie będą, a vista działała też średnio. Wsparcie też mi jest mało potrzebne i tak nigdy z tego nie korzystałem. A zależy mi na tym aby laptop działał normalnie a nie łapał przymułki przy pisaniu postu na forum. Jakiś geniusz zainstalował 7 na tym laptopie.

jakbyś napisał całą specyfikację laptopa albo podał link to by Ci czapka spadła…

już sobie sprawdziłem…

Przy jego specyfikacji chyba najlepszym wyjściem jest windows XP, na 1GB ramu windows 7 i nowszy spokojnie będzie działał, tylko jakość tego “działania” pozostawia wiele do życzenia… odpalisz system i co? i nie ma miejsca w pamięci choćby na przeglądarkę internetową.

Po za tym z tego co widzę, to on tam ma starego celerona, 80GB HDD SATA I , daj spokój z Win7…

@up up

Vista… to lepiej laptopa z okna wyrzucić, sprawisz mu przyjemność po instalacji Visty :wink:

tam jest procek intel pentium 1-rdzeniowy 1,86GHz każdy system ci będzie chodził tak samo jak chcesz coś poprawić w działaniu to dokup ram albo kup nowy komputer

Dodane 29.05.2013 (Śr) 9:07

kłamstwo wyssane z palca win7 ma mniejsze wymagania sprzętowe niż vista a z własnego doświadczenia potwierdzę że chodzi lepiej i płynniej na słabym sprzęcie

Nawet nie pentium bo celeron, czyli zainstaluję xp. Dzięki wam za pomoc.

@UP Kasy nie ma na nowego a ramu się nie opłaca dokupywać z lekka, ale raczej nie powinien robić zwis przy przeglądaniu neta.