Windows 7 czy XP?

Witam! Zamierzam w najbliższym czasie zakupić Windows’a 7. Czy możecie mi powiedzieć który system jest lepszy 7 czy XP. Czym się one różnią i czy na 7 wszystkie programy będą działać.

Z góry dziękuję :slight_smile:

Najpierw zadaj sobie pytanie, do czego chcesz używać systemu i na jakim sprzęcie będzie on funkcjonował.

Tak jak kolega wyżej napisał kluczowe znaczenie ma sprzęt jaki posiadasz i do czego będziesz go używał. Generalnie do nowego komputera lepiej kupić windowsa 7, bo siłą rzeczy będzie bardziej przyszłościowy. Oczywiście nie jest tak, że skoro wyszedł nowy windows, to stary znika, jednak z pewnością producenci sprzętu i oprogramowania skupią się na nowszym systemie.

Ogólnie seven do normalnej pracy potrzebuje 1 gb ram :stuck_out_tongue:

Jak więcej wymagasz od systemu to już 2 :stuck_out_tongue:

Procesor najlepiej jakiś p4 ponad 2 ghz z HT lub to co ja posiadam czyli architektura dothan/banias/core :stuck_out_tongue:

Grafika byle by posiadala sterowniki, jak chcesz aero to dx9 PS 2.0 128 mb i WDDM :stuck_out_tongue:

Windows 7 najlepiej rozwinie skrzydła na procesorach X2 i wyżej. Ja osobiście poleciłbym Windows 7. Jeśli masz w miarę nowy komputer - bierz Windows 7. Cena jest teraz bardzo atrakcyjna, ponadto Windows XP to technologia która ma 8 lat !!

Mam Intel core 2 duo 2,20 ghz 2gb ram Nvidia geforce 8800 gts czyli raczej 7 tak? :slight_smile: a jeżeli chodzi o programy i gry to wszystkie pójdą?

Też polecam Ci siódemkę. Sam mam już od 2 tygodni i bardzo sobie chwalę. Jeśli chodzi o programy i gry to znacząca większość powinna pójść - zwłaszcza te które chodzą na Viście. Ja jak na na razie nie spotkałem się z niedziałającym programem.

No to super :slight_smile: a czy nie będzie problemów z podpinaniem padów pendrive’ ów i innych urządzeń?

Nie, nie powinno być…

dzięki wszystkim :slight_smile: to wszystko co chciałem się dowiedzieć :smiley: super ludzie z Was :slight_smile: