Windows 7 - dokumenty, zdjęcia, pobrane, programy - domyślnie poza partycją systemową

Witam. Niedawno rozpocząłem kurs Delphi i ponieważ pracujemy na Embarcadero RAD Studio, przesiadłem się z Linuxa na Windows 7. Wiem, że teoretycznie mogłem sobie na maszynie wirtualnej odpalić Windowsa i program, ale z tego co mi wiadomo, płaci się za to wydajnością komputera (który u mnie nie jest najnowszy), a i nie wiedziałem za bardzo jak pamięciożerny jest sam RAD.

Dysk dwieście GB podzieliłem sobie na dwie partycje: c - wiadomo, systemową i d - do dokumentów, obrazów, programów, pobranych plików itd. Windows sam domyślnie zakłada, że chcemy mieć swoje konto użytkownika i wraz z nim foldery: dokumenty, obrazy, pobrane itd. na partycji systemowej. Czy można to zmienić jakoś?

Klikając w panelu bocznym prawym przyciskiem np. na dokumenty mogę wybrać, że nie chcę żeby zamiast domyślnego folderu na partycji c, był wybierany jakiś stworzony przeze mnie na d, ale nawet ustawiając wszystkie biblioteki użytkownika na inne partycje w przypadku np. pobierania plików przeglądarka domyślnie wybiera folder użytkownika na partycji systemowej. Da radę to jakoś zmienić?

Można przenieść katalogi użytkownika na inny dysk, Google padło?

Możesz też przetestować dowiązania symboliczne.

Przeglądarki WWW mają swoje opcje do zmienienia katalogu pobrane, chyba że to niszowy program.