Windows 7 DX10 wydajność

Witam .

Czy gry z 2009 -2012 chodza lepiej na win 7 DX10 ,DX11 niż na XP DX 9c ? Czy jest różnica w wydajności ? Wiem że są niewielkie różnice w grafice ale… czy karta graficzna z 2010 lepiej się poczuje na DX10 z win 7 ?

np na Skyrim ,Diablo 3 ,GTA4 ,Left 4 Dead2 ,Starcraft2 etc

Niewielkie różnice w wyglądzie grafiki, i niewielkie różnice w wydajności. Zainstaluj system, na którym Ci będzie wygodniej. Miej na uwadze, że Windows XP nie ma już wsparcia technicznego od Microsoft, ma tylko wsparcie zespołu bezpieczeństwa, a więc nie ma już (od ładnych paru lat, zresztą) poprawek zwiększających wydajność i niezawodność.

Jestem przekonany, że te 4 gry, które wymieniłeś, są na tyle dobrze napisane, że pójdą bez żadnych problemów na obu tych systemach.

xp mam razem z Sp3 a do witryny Microsoftu od 4 lat nie zagladam . Aktualizacje ,wysylanie raportow itp wylaczam zawsze na poczatku . Jest to system nie rozwijany przez zwyklych szarych ludzi ,niewolny i komercyjny ,*******. Ingerencja użytkownika została w nim ograniczona do minimum bo user ma tylko pobrać “łatki” ,wysłać swoje dane i ładować w ****** z Microsoftu

Bardzo duże info o grafice. Powróżę ci jednak, ze DX9 będzie mial jednak kilka fpsów więcej jak z DX10. W Crysisie 2 u mnie różnica sięga 10-20fps.

do autora wątku: podaj nam proszę jeszcze model tej karty.

Kosztem jakości obrazu zapewne. Jednak 10-20 fps mniej to jest różnica z jakiej ilości? z 80fps zrobiło się 70fps, czy z 30fps na 20fps? Lepiej podaj w procentach;)

Sam sobie robisz krzywdę, wiesz? Bycie na bieżąco z krytycznymi aktualizacjami bezpieczeństwa (których od wydania SP3 wyszło już mnóstwo) to jest podstawa zdrowego używania komputera… Jeśli Ci nie pasuje polityka MS, to dlaczego nie przejdziesz na Linuksa?

szkoda ze usuwa sie tu posty ludzi ktore sa nie po mysli . Bo pamietam ze na koncu wypowiadal sie jeszcze ktos kto sie poprostu nie spodobal. A byl on kulturalny. Temat raczej do zamkniecia chyba ze warto go dokonczyc .

Jesli windows 7 to tylko TINY 7 . W przeciwienstwie do pelnych wersjii zajmuje prawie 2x mniej miejsca i jest pozbawiony wielu badziewi . Niektore stare karty graficzne nie maja wsparcia na siodemce liczac juz od serii FX (FX 5400 w moim przypadku na pewnej maszynie) jesli chodzi o nvidia

Twój post powinien od razu polecieć, bo głupotą aż razi w oczy.

karta nie może mieć wsparcia systemu to system ma wsparcie karty graficznej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_Ha … ality_Labs

nie jestem pewny ale FX zostały wycofane z powodu słabego wsparcia przez programy

jak ja miałem swojego FX podajże 4coś to wile gier po prostu nie widziało jej albo wywalało że za słaba grafa i lepiej mieć geforce 2 :o

Generalnie gry w pełni DX9 lepiej działają pod Windowsem XP, niż 7. Ale należy zwrócić uwagę na niektóre nowe pozycje typu Skyrim, który w zasadzie jest grą DX9, lecz zawiera pewne implementacje DX10/11, które pozwalają na szybsze renderowanie grafiki. Tak więc wszystko zależy od konkretnego tytułu. Jest jeszcze jedna sprawa - im nowszy Windows, tym więcej ma różnego rodzaju naleciałości i innych dodatków, które dodatkowo obciążają komputer powodując jego wolniejsze działanie.

PS. Czy to przypadkiem nie mój post został usunięty bez przyczyny?

może na starym sprzęcie tak jest

u mnie lepiej gry działają na win7 niż XP a już o win8 nie mowie bo mało testowałem ale wydaje się lżejsza

głównie na xp jest więcej FPS ponieważ jest gorsza grafika