Windows 7 DX10 wydajność

(system) #1

Witam .

Czy gry z 2009 -2012 chodza lepiej na win 7 DX10 ,DX11 niż na XP DX 9c ? Czy jest różnica w wydajności ? Wiem że są niewielkie różnice w grafice ale... czy karta graficzna z 2010 lepiej się poczuje na DX10 z win 7 ?

np na Skyrim ,Diablo 3 ,GTA4 ,Left 4 Dead2 ,Starcraft2 etc

(Pioruns) #2

Niewielkie różnice w wyglądzie grafiki, i niewielkie różnice w wydajności. Zainstaluj system, na którym Ci będzie wygodniej. Miej na uwadze, że Windows XP nie ma już wsparcia technicznego od Microsoft, ma tylko wsparcie zespołu bezpieczeństwa, a więc nie ma już (od ładnych paru lat, zresztą) poprawek zwiększających wydajność i niezawodność.

Jestem przekonany, że te 4 gry, które wymieniłeś, są na tyle dobrze napisane, że pójdą bez żadnych problemów na obu tych systemach.

(system) #3

xp mam razem z Sp3 a do witryny Microsoftu od 4 lat nie zagladam . Aktualizacje ,wysylanie raportow itp wylaczam zawsze na poczatku . Jest to system nie rozwijany przez zwyklych szarych ludzi ,niewolny i komercyjny ,*******. Ingerencja użytkownika została w nim ograniczona do minimum bo user ma tylko pobrać “łatki” ,wysłać swoje dane i ładować w ****** z Microsoftu

(DiamondBack) #4

Bardzo duże info o grafice. Powróżę ci jednak, ze DX9 będzie mial jednak kilka fpsów więcej jak z DX10. W Crysisie 2 u mnie różnica sięga 10-20fps.

(Pioruns) #5

do autora wątku: podaj nam proszę jeszcze model tej karty.

Kosztem jakości obrazu zapewne. Jednak 10-20 fps mniej to jest różnica z jakiej ilości? z 80fps zrobiło się 70fps, czy z 30fps na 20fps? Lepiej podaj w procentach;)

Sam sobie robisz krzywdę, wiesz? Bycie na bieżąco z krytycznymi aktualizacjami bezpieczeństwa (których od wydania SP3 wyszło już mnóstwo) to jest podstawa zdrowego używania komputera… Jeśli Ci nie pasuje polityka MS, to dlaczego nie przejdziesz na Linuksa?

(system) #6

szkoda ze usuwa sie tu posty ludzi ktore sa nie po mysli . Bo pamietam ze na koncu wypowiadal sie jeszcze ktos kto sie poprostu nie spodobal. A byl on kulturalny. Temat raczej do zamkniecia chyba ze warto go dokonczyc .

Jesli windows 7 to tylko TINY 7 . W przeciwienstwie do pelnych wersjii zajmuje prawie 2x mniej miejsca i jest pozbawiony wielu badziewi . Niektore stare karty graficzne nie maja wsparcia na siodemce liczac juz od serii FX (FX 5400 w moim przypadku na pewnej maszynie) jesli chodzi o nvidia

(DiamondBack) #7

Twój post powinien od razu polecieć, bo głupotą aż razi w oczy.

(pawcio1212) #8

karta nie może mieć wsparcia systemu to system ma wsparcie karty graficznej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_Ha … ality_Labs

nie jestem pewny ale FX zostały wycofane z powodu słabego wsparcia przez programy

jak ja miałem swojego FX podajże 4coś to wile gier po prostu nie widziało jej albo wywalało że za słaba grafa i lepiej mieć geforce 2 :o

(slawex1983) #9

Generalnie gry w pełni DX9 lepiej działają pod Windowsem XP, niż 7. Ale należy zwrócić uwagę na niektóre nowe pozycje typu Skyrim, który w zasadzie jest grą DX9, lecz zawiera pewne implementacje DX10/11, które pozwalają na szybsze renderowanie grafiki. Tak więc wszystko zależy od konkretnego tytułu. Jest jeszcze jedna sprawa - im nowszy Windows, tym więcej ma różnego rodzaju naleciałości i innych dodatków, które dodatkowo obciążają komputer powodując jego wolniejsze działanie.

PS. Czy to przypadkiem nie mój post został usunięty bez przyczyny?

(pawcio1212) #10

może na starym sprzęcie tak jest

u mnie lepiej gry działają na win7 niż XP a już o win8 nie mowie bo mało testowałem ale wydaje się lżejsza

głównie na xp jest więcej FPS ponieważ jest gorsza grafika