Windows 7 - dzielenie partycji, mały problem

Witam.

Mam nowego laptopa sony, na którym jest wgrany windows 7 home premium 64 bit. Dziś pierwszy raz go uruchomiłem i chciałem podzielić partycję. Tak, jak robiłem to w windows xp (dowolnie) i tutaj moje pytanie, nie można dowolnie dzielić partycji? Na windows xp miałem 40 GB na system, 20 GB na różne, 50 GB na muzykę i 300 GB z kawałkiem na filmy, seriale itd. W windows 7 chciałem zostawić sobie 60 GB na partycji systemowej, a w drugiej cała reszta, a mi pokazało, że na systemowej musi być ponad 300 GB.

Jak dobrze podzielić partycję?

To moje pierwsze spotkanie z windows 7, wcześniej cały czas siedziałem na windows xp.

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Da się to zrobić bez tej całej zabawny z ponowną instalacją systemu?

Te wszystkie dodatki itd. nie przeszkadzają mi. A tak to musiałbym ścinągnać system, sterowniki i sporo zabawy.

Skorzystaj z dowolnego oprogramowania do dzielenia partycji (np. EASUS, Gparted, albo wbudowany w system diskpart windows-innej-plyty-t477177.html?hilit=extended#p3009880). Utwórz partycję rozszerzoną i następnie kolejne partycje logiczne z partycji rozszerzonej.

Także mam Win 7 home premium 64 i z partycjami można robić cuda :lol:

Ale używam tego darmowego softa http://www.partitionwizard.com/

Powodzenia =D>

Inne ,nawet te płatne zawsze pokazywały jakieś ograniczenia. Tym softem każdą partycje możesz pociąć jak ser w domu na tyle kawałków ile chcesz,a systemowej zostawisz nawet kilka Mb w zapasie i będzie OK :smiley:

Dzięki wszystkim za pomoc. Ogarniam już temat. :slight_smile: