Windows 7 , Eksplorator przestał działać / czarny ekran

Witam , mam następujący problem , instalowałem wczoraj na moim laptopie windows 7 , wszystko było dobrze , zainstalowałem parę programów ( bez problemu ) i wyłączyłem komputer.

Przy ponownym jego uruchomieniu zwątpiłem , system zaczął się ładować , pojawił się napis Windows 7 ( standardowo) … Zapraszamy !

i po tym wszystko co przypominało windowsa zgasło i pojawił się czarny ekran i wyświetlił się napis , Program eksplorator przestał działać " :frowning:

Przeszukałem wszystkie fora , ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi .

Nie wiem co robić , proszę bardzo o pomoc i wskazówki jak usunąć problem .

Dodam tylko że próbowałem od nowa zainstalować system ale nic z tego , nie pojawia się nic na ekranie , tylko czarne i czarne … :frowning:

Próbowałeś uruchomić eksplorator ponownie?

próbowałem , ale to nic nie daje .

To wgraj nowego explorera

Nie mam problemu z przeglądarką explorer , tylko z programem eksplorator , który chyba padł .

Jest taki plik w folderze Windows "Explorer "

Tylko że nie jestem w stanie tam wejść , bo jak , skoro nie mam wcale pulpitu , tylko czarne tło … :frowning:

ctrl Alt Del nie pomaga?

no to mi się włącza menedżer urządzeń i co dalej ?

Menadżer zadań. Plik>Nowe zadanie, wpisz: explorer

już to robiłem i nic

A Windows w trybie awaryjnym?

Co to znaczy nic?

Nic się nie pojawia czy widać jakiś komunikat?

Nic to znaczy że wpisałem w nowym zadaniu explorer , i po chwili wyskoczył ten sam komunikat co pierwotnie .

Co do trybu awaryjnego próbowałem , i przywracanie ustawień pierwotnych też .

Co to za programy instalowałeś?Spróbuj w awaryjnym ustawić w opcjach folderów żeby zawsze pokazywało ikony nigdy miniatury.

A nie możesz otworzyć jakiegoś folderu i dostać się do explorera i go podmienić innym ?

Właśnie - co to za programy bo to trochę nienormalne żeby tak się sypnęła Siódemka. Może jakiś lewy syf, brak antywirusa i oto skutek - zawracanie dupy.

Może podczas otwierania “explorer.exe” uruchomiony jest jakiś program(wirus), który go blokuje - spróbuj zamknąć inne procesy i uruchom explorer jeszcze raz. Ściągnij i zainstaluj antywirusa: spróbuj w menadżerze zadań uruchomić przeglądarkę np. IE - “C:\Program Files\Internet Explorer\iexplorer.exe”.