Windows 7 Enerprise 90dni Trial

Witam! czy mając ten system po 90 dniach będe mógł go zainstalować od nowa i dalej korzystać czy po ponownej instalacji systemu nie będzie dało się aktywować?

Jak go skasujesz całkowicie z dysku i zainstalujesz ponownie to logiczne, że znowu będziesz miał do dyspozycji 90-dniowy okres testowy. Poza tym nie jestem pewien czy tę wersję w ogóle się aktywuje. Nie wprowadzasz przecież żadnego klucza produktu przy instalacji

Mam ten system na dysku i jest ok. Po instalacji mamy 7 lub 14 dni (sorki ale nie pamiętam dokładnie) na aktywację i dopiero od tego momentu licznik zaczyna odliczać 90 dni :slight_smile: A system po formacie możesz używać od nowa.

hmm czyli praktycznie mam legalny windows za darmo biorąc pod uwage to iż reinstal robie średnio co 3 miechy :slight_smile: a jest możliwośc przedłużenia tego okresu? bo coś kiedyś można było tak zrobić w rejestrze nie pamiętam o co dokładnie chodziło ale 2x dłuższy okres testowy był chyba…a ten trial jak długo będzie można używać? przez cały czas czy może np tylko do maja 2010 czy coś takiego

tak, dokladnie nie pamietam ale jakoś do 2010 roku można go uzywać.

Owszem ale wersje Windows 7 RC

wersję Enterprise Trial również :slight_smile:

  1. Możliwe, że się nie będzie dało aktywować. Aktywacja nie tylko jest przypisana do klucza (który w trialu 7 jest “wpisany” w system), ale i do komputera. Jeżeli będzie to n-ta próba aktywacji tego samego, 90-dniowego Windowsa (klucza) na tym samym komputerze, to coś jest nie tak, prawda?

  2. Jest to niezgodne z licencją. Możesz używać 90 dni. Koniec. Owszem, możesz zainstalować jeszcze raz, ale w tym momencie to już jest niezgodne, bo używasz więcej niż 90 dni. Przejście aktywacji nie jest równe posiadaniu legalnego systemu (i odwrotnie).

  3. Po co u licha przeinstalowywać system co 3 miesiące? Ja to robię średnio co 3 lata :wink:

Mogę legalnie zainstalować ten system i korzystać z niego, mimo że nie jestem IT MANAGER ? używać tego systemu chcę w domu jako jedyny i podstawowy system . Ew. mogę zainstalować wersję rc 7100, ale wiadomo… Lepsze chyba RTM :smiley:

Możesz bez problemu. To publicznie dostępny build

a czym rozni sie ta wersja od WM 7 Home Premium?

http://www.microsoft.com/windows/window … fault.aspx

To edycja korporacyjna przeznaczona docelowo dla dużych firm pozbawiona klucza seryjnego

MarS wiem że dostępny publicznie. Ale idąc moim tokiem myślenia tylko dla specjalistów z branży IT ?

Myśl logicznie. Skoro coś jest dostępne publicznie to nie może być skierowane do wąskiej grupy odbiorców

W takim razie dziś zainstaluję te wersję 90 dniową :lol: Chcę być w pełni legalnym :twisted:

Bardzo słuszna koncepcja. Generalnie bardzo mi się podoba to rozwiązanie. Widać, że Microsoft poszedł po rozum do głowy i zrozumiał, że jak się zaoferuje możliwość wypróbowania danego rozwiązania w wersji testowej to jest większa szansa, że testujący będzie chciał zakupić wersję pełną po zakończeniu okresu testowego. Ma to zwłaszcza znaczenie finansowe. Gdyby system kosztował 50 zł to by sobie zapewne nikt nie zawracał głowy jakimś testowaniem tylko by się kupiło system i po sprawie, ale w tej sytuacji można się upewnić, że to są dobrze wydane pieniądze

Nie chcę siać OT ale:

źródło:

http://www.dobreprogramy.pl/Aktualnosci,7.html

źródło:

http://ms-groups.pl/news/Strony/Win7EntEval.aspx

Więc mimo że jest to udostępniona publicznie wersja testowa Windows 7 to wyraźnie widać że skierowana do wąskiego grona odbiorców.

No to jak to w końcu jest?

Nijak. Normalnie pobieraj i tyle. Jeszcze brakuje tylko oficjalnej wykładni kto to jest Profesjonalista IT. To mi doskonale przypomina formułkę z licencji OEM, gdzie w sumie każdy składający sprzęt we własnym zakresie był System Builderem.

Jasne. Profesjonaliści IT - cokolwiek to znaczy - to są takie małe biedne myszki nie mające dostępu ani do MSDN ani do Technetu. No nic tylko się roześmiać. To tak jakbyś stwierdził, że Autoryzowana Stacja Obsługi Samochodów nie ma dostępu do schematów i muszą sobie organizować przez torrenty :evil:

Mam od 5 lat dostęp do MSDN i Microsoft Connect a i tak dostałem maile z zaproszeniem do pobrania wersji Enterprise. To coś nie bardzo się to zgadza, co? :slight_smile: