Windows 7 format

Witam mam pytanko może trochu głupie ale jestem początkującym w sprawach komputera … A Więc chce sformatować dysk c pytanie się dotyczy czy po formacie kopa rejestr będzie wyczyszczony nie zostaną stare wpisy i ogólnie czy z kompa zostanie wszystko usunięte … BARDZO PROSZĘ O INFORMACJE POZDRAWIAM ZAŁOŻYCIELI STORNY I ZWYKŁYCH USERÓW

Jeżeli sformatujesz tylko dysk C, to dane z pozostałych dysków(zakładam, że je masz) pozostaną. Jak chcesz się wszystkiego pozbyć musisz sformatować wszystkie partycje. :smiley:

podczas instalacji nallepiej usun dysk c i stwórz nową partcje i na niej zainstaluj system

a mogę za jednym razem sformatować cały koputer czyli dysk c ,f,g, h …

BO jak WCHODZĘ PRZEZ w ntfs to mam tak

[dysk c prosty podstawowy NTFS] A POD SPODEM JEST TAK

[Zastrzeżone przez syStem 100mb NTFS ZDROWY SYSTEM AKTYWNA PATRYCJA PODSTAWOY

BO MAM obawy ze ktos sie włamał mi do kopa i musze wszytko usunoć

nie wiem co to jest [Zastrzeżone przez syStem 100mb NTFS ZDROWY SYSTEM AKTYWNA PATRYCJA PODSTAWOY]

Tę 100MB partycję tworzy instalator Windows 7 /Professional, o innych nie słyszałem, a instalowałem już Ultimate i Home Premium bez tych 100MB partycji /- czy jest on ci potrzebny, może ci się nigdy nie przydać tam są pliki systemowe do rozruchu systemu. Nie można sformatować “kompa” - conajwyżej partycje na dysku w komputerze i to pojedyńczo! Możesz usunąć wszystkie partycje i stworzyć jedną C: - i za jednym razem ją sformatować. Po formacie partycji systemowej usunięte zostaje wszystko, co zapisywałeś i co system zapisywał.