Windows 7 gubi kartę sieciową

Problem dotyczy dwóch komputerów. To samo zjawisko i te same objawy. Mianowicie windows nie potrafi znaleźć karty sieciowej. Karta jest widziana działa sieć lokalna też ale internetu brak. Sieć niezidentyfikowana :frowning: Instalacja sterowników nic nie daje. Jedyne co pomaga to poprzez menadżer urządzeń odinstalować kartę i przeskanować w poszukiwaniu nowego sprzętu wtedy karta działa elegancko ale tylko do restartu. Bo po nim znowu to samo. To irytujące.

(mowa o “Realtek RTL8102E” oraz “Realtek RTL8168”)

p.s. Naszła mnie myśl czy to może mieć coś wspólnego ze sterownikami od grafiki?

(GeForce 9500GT oraz GeForce 9600GT)

Jakie systemy?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

W obu przypadkach to “Windows 7 Professional PL x64”

a reinstalacja sterowników (od producenta a nie te co znalazł system) do kart sieciowych?

Witaj - to karta sieciowa zewnętrzna (np. PCI), czy zintegrowana?

W obu przypadkach zintegrowana.

Ale to jakieś masło-maślane – piszesz, że Windows nie potrafi znaleźć karty sieciowej a potem, że karta jest widziana. Która więc warstwa Ci nie działa? Fizyczna (karta jest widziana w poprawnie w systemie?), czy tylko internet Ci nie działa? Gdzie te karty są podłączone, do jakiego urządzenia?

ponawiam pytanie? próbowałeś tego ?

Może troche zagmatfałem to fakt… System widzi karte. Karta widzi sieć. Ale internetu brak. Instalacja sterowników nic niedała. Bez względu czy sterowniki są od producenta czy te systemowe.

Problem rozmiązany. Nie wiem dlaczego tak się stało ale pomogło wyłączenie komputera :expressionless: Bowiem po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu nagle system sobie wszystko od razu znajduje czego po restarcie nie potrafił… nie istotne…