Windows 7 Header checksum

Witajcie po dłuższej przerwie znów tutaj zawitałem i chciał bym się zwrócić do was z pytaniem…

Otóż zmieniałem bratu obudowe w kompie, wiadomo wiąże sie to z demontażem wszystkiego na czynniki pierwsze ( nie dosłownie radiatora na cpu czy gpu nie zdejmowałem :slight_smile: aczkolwiek po zamontowaniu wszystkiego do nowej obudowy i próbie odpalenia wyskakuje mi pewien błąd dysku… Odnosi się do “checksum” jakiegoś pliku podczas próby bootowania… Ja może przepisze ten komunikat bo nie jest on długi… Komunikat ten występuje gdy chcę rozpocząć instalacje z dysku DVD systemu windows. Gdy pozostawiam rozruch bez reakcji to i erekcji sie nie doczekam, ponieważ po załadowaniu systemu bios, dostaje czarne tło ( tak jak by bootloader nie działał ) podczas próby zbootowania systemu linux z pendrive podczas ładowania dystrybucji live komputer sie po prostu restartuje… To musi być coś z dyskiem, ponieważ bez niego ładowanie dystrybucji live przebiega bez zarzutu… Wgl jestem zdziwiony bo dystrybucje live ładują pliki do pamięci operacyjnej omijając dysk prawda? … Czekam na wasze opinie :

The file is possibly corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum

Nie “translatujcie” mi tego na język polski bo posługuje się ( może w dość miernym aczkolwiek komunikatywnym stopniu ) angielskim i takie komunikaty nie sprawiają mi problemu…

Pozdrawiam!

Tak jak jest podane w komunikacie. Sumy konkrolne jakiegoś pliku się nie zgadzają, więc nic z tym nie zrobisz - musisz od kogoś pożyczyć płytę z Windowsem i tyle.

Mam rozwiązanie… jezeli ktos by miał podobny problem to zalecam sprawdzenie kości RAM każdej z osobna :wink: Jedna była wadliwa…