Windows 7 Home Basic vs Windows 7 Professional - do gier?

Witam, posiadam Windows’a 7 Ultimate x86, niestety nie jestem zadowolony, komputer od czasu do czasu ścina się, a fpsy w grach się mało co zmienili jak w XP. Ale mniejsza z tym, która wersja Windowsa 7 (Home Basic czy Professional) będzie lepsza? Chodzi mi głównie pod gry m.in

*GTA SA, VC, 3

*Battlefield 2: Bad Company

*Euro Truck Simulator 2012

*PES 2013/2014

*Fifa 13/14

*Counter Strike 1.6, Counter Strike: Source, Counter Strike: Global Offensive

*Dirt 2

*Farming Simulator 2013

Mój komputer:

Płyta główna: Asus P5VD2 - VM/s

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160 2x 1.80ghz

Karta graficzna: Palit GeForce GT 240 1.7 GB (podkręcana)

Ram: 2x1GB

*Proszę mi nie pisać komentarzy typu “Najlepszy będzie Ultimate, Home Premium etc”, ja mam do wyboru tylko i jedynie 2 wersje systemu.

Wersja home basic jest najuboższa więc teoretycznie powinna być najszybsza.

W praktyce różnica wydajności zapewne będzie w granicach błędu pomiarowego.

Cóż - jak widać za dużo kasy zainwestowałeś w system operacyjny, a zupełnie olałeś sprzęt. Reasumując - nieważne jakiego systemu użyjesz, i tak wąskim gardłem będzie sprzęt.

różnice będą raczej pomijalne, bo systemy te różnią się tylko dostępnymi funkcjami dodatkowymi. dla gier wszystkie wersje będą ‘wyglądały’ tak samo, bo będą używać tych samych zbiorów funkcji. w7pro czy w7ulti te dodatkowe funkcje będą się marnowały, a oba z perspektywy gry zostaną zredukowane do tego co gra ‘widzi’ w w7home. jak wspomniano już wyżej wąskim gardłem jest sprzęt, a nie soft. możesz ‘dostroić’ tego w7ulti wyłączając zbędne funkcje czy dodatki i ‘zredukować’ go do poziomu tego co oferuje w7home. ale zyski raczej będą niewielkie