Windows 7 Home Prem OM

Zacznijmy od tego że nie rozumiem co to za system z oznaczeniem OM. Czy to jest to samo co Win7 Home Prem, czy jakiś całkiem inny?

Mam laptopa z oryginalnym systemem jak w temacie. Jest naklejka z key. Nie mam żadnej płyty ani recovery na dysku. Jak mam ponownie zainstalować system? Miałem małe problemy i oddałem go do kolegi, on wgrał mi tu Win 7 Ultimate… Nie wiem co robić. Przecież mam oryginalny system, a korzystam z pirata…

Z tego co z tego piszesz wynika że masz naklejke coa z win 7 home tylko że masz zainstalowany system z kodem z niestety z nie naklejki tylko z kodem z neta,więc musisz załatwić płytkę z 7 home i zainstalować system z kodem z naklejki. :smiley:

No tak ale zwykły Win 7 Home Prem? W takim razie po co to OM w nazwie?

A co do Twojego toku myślenia to bardzo dobrze :smiley:

OEM to wersja licencji, tak samo, jak BOX. OEM ma ograniczenie instalacji tylko na jednej maszynie (jednostce), natomiast BOX możesz przenosić z jednej na drugą (po deinstalacji z poprzedniej - dlatego BOX jest nieco droższy).

Wersje Basic / Home Premium / Professional / Ultimate różnią się funkcjami. Jeśli masz na laptopie COA z kluczem na wersję Home Premium, spróbuj gdzieś dostać tą wersję i zainstaluj właśnie z tym kluczem.

Na laptopie powinien być firmowy program do wypalania tzw. płyty Recovery. Jak zrobisz sobie taką płytę, to będzie można przywracać z niej system, do stanu jak w dniu zakupu. To nie to samo, co instalacja Windowsa. Uruchomienie komputera z płytą w napędzie będzie wymagało potwierdzenia kilku okien, a partycja systemowa sformatuje się i wgra się gotowy obraz systemu wraz z zainstalowanymi sterownikami i oprogramowaniem producenta. Przeczytaj instrukcję.

On pisze, że nie ma takiego oprogramowania, a kolega wgrał mu Ultimate - jestem prawie pewny, że nie doinstalował mu jakiegokolwiek programu z dołączonych na płycie / dysku / whatever.

Hynek ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.