Windows 7 Home Premium 32 Bit czy Windows 7 Professional 32 Bit?

Witam tak jak w temacie która wersja Windows 7 jest lepsza? Nie mam firmy, komputer jest mi potrzebny do grania,przeglądania internetu,odbierania poczty oraz oglądania filmów i słuchania muzyki niekiedy do prostej obróbki fotografii cyfrowej czy do tych opcji jest mi potrzebny Windows 7 Professional? Myślałem o Windows 7 Home Premium ale moją uwagę zwrócił Professional tym że jest XP Mode dzięki któremu wszystkie aplikacje z Windows XP zostaną uruchomione na Windows 7, a bieżąco na komputerze mam zainstalowany XP i chciałbym żeby wszystko mi się uruchomiło na 7 to co na XP. Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam karlik13.

Witam.

 

Home Premium w zupełności wystarcza do domu. XP Mode przydaje się w przypadku korzystania ze starego oprogramowania, które za nic nie che działać na nowszych systemach. Jeśli z takiego oprogramowania nie korzystasz, wówczas nie ma powodu dopłacać do tej funkcji z wersji Pro.

To lepiej pomyśl nad wersję 64-bit bo do gier teraz tylko taki jest brany pod uwagę.

Kiedyś od kogoś słyszałem że na systemie 64-bit nie działa tyle aplikacji co na 32-bit prawda to? Jak tak to dużo jest ich?

Najważniejsze dla Ciebie że będziesz ograniczony do 4GB RAM - możesz i wsadzić 16GB, ale system ze względu na 32-bitową architekturę obsłuży poniżej 4GB. Jak nie masz oprogramowania sprzed 12lat, które już pod XP sprawiało problemy, wszystko powinno zadziałać.

Tak było w 2005, kiedy wchodził XP x64. Teraz problemy z kompatybilnością programów są rzadkością i dotyczą przede wszystkim starych programów. 

Jeśli Masz procesor obsługujący 64 bity i pamięc ram od 2 do 16 GB ram to proponuję  Windows 7 Home Premium 64 Bit , jeśli więcej to Proffesional 64

Specyfikacje komputera są takie:

-Procesor: AMD Athlon II X4 640 3013MHz

-Karta graficzna: AMD Radeon HD 6670 1024MB

-RAM: 4GB

-Dysk: 1TB

Więc chyba do tego będzie 64 bity ale doradźcie sami.

Cześć,

 

Przy takich parametrach sprzętu wersja 64 bitowa będzie odpowiednia.

Ja się w ogóle dziwię, że na takim sprzęcie używałeś tak starego systemu. Skoro bez problemu każdy nowszy będzie działał wyśmienicie.

A jak zainstaluje system Windows 7 Home Premium 64Bit to wszystkie dane z dysków D i E mi zostaną tak jakbym instalował od nowa XP czy zostaną utracone? System wgrywałem i wgram na dysk C.

Tak, zostaną, ale warto zrobić sobie zawsze kopię - dyski USB nie są teraz bardzo drogie, lub możesz zawsze pożyczyć od kogoś… zgraj przed instalacją… tak na wszelki wypadek…

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, dziś kupiłem Windows 7 Home Premium 64 Bit.