Windows 7 Home Premium 64 bit preinstalowany-porada?

Witam,

Mam na komputerze( pre-instalowany )oryginalny system Windows 7 Home Premium 64-Bit. Z racji, że komputer ma ponad 2- lata i występują lagi i zawiechy, to zastanawiam się nad zrobieniem formatu całego kompa, ale przed wykonaniem tej operacji chciałem się dowiedzieć czy mogę jakoś zgrać mój “oryginalny” Windows na płytkę i czy później po formacie jak będę go instalował to czy dalej będzie oryginalny ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Na czym polega format całego komputera? Ja wiem tylko jak się formatuje partycje dyskowe.

Jeżeli mówisz o zrobieniu kopii systemu, potem formacie i następnie przywróceniu tej kopii to nic się w systemie nie zmieni i nadal będzie tak jak było, a więc nie ma to sensu. Skombinuj taką samą wersje systemu (Home Premium) i pod laptopem lub w innym miejscu masz klucz, którym go legalnie aktywujesz.

Witam kolego!

Pewnie istnieje taka możliwość! Wielu producentów komputerów np. przenośnych, mam tu na myśli netbooki, notebooki…zaopatruję swoje komputery w narzędzia, programy do tworzenia kopii zapasowej! Dzięki temu zawsze można powrócić do ustawień fabrycznych. Jakiego producenta masz komputer? Może coś pomogę?!

Nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, więc nie polecam wbijać się w kopie zapasowe (na tą chwilę).

Tak naprawdę potrzebujesz czystego systemu na który zainstalujesz od nowa używane przez ciebie aplikacje, gry itp.

Nie wiem jaki posiadasz komputer, ale najprawdopodobniej masz ukrytą partycję recorvery z instalatorem twojego systemu.

Dostań się do niej a wtedy powinieneś przejść do formatowania partycji po czysty system.

Innym sposobem już wspomnianym jest uzyskanie na płycie twojej wersji systemu i zainstalowanie z płyty.

Recovery przywróci mu też cały crap, nie ma to większego sensu, żeby później bawić z usuwaniem wszystkiego i szukaniem śmieci i pozostałości.

Skombinuj sobie czysty system od kogoś, po uprzednim skopiowaniu najważniejszych danych zabierz się do ponownej, tym razem czystej, instalacji Windowsa:

  1. Podczas odpalania komputera wciskaj klawisz Delete, aby wejść do BIOS-u

  2. Poszukaj opcji “Boot sequence” lub podobnie brzmiącej, a następnie ustaw na pierwszym miejscu (primary) napęd CD/DVD

  3. Zapisz ustawienia (F10), włóż płytkę z systemem, laptop zrestartuje się. Pojawi się po chwili komunikat, abyś wcisnął dowolny klawisz, by uruchomić instalację z płyty, więc wciśnij cokolwiek

  4. Sama instalacja systemu jest w sumie dość prosta, więc nie ma dużej filozofii. Pamiętaj tylko, żeby nie usuwać przypadkiem partycji, która nazywa się “Recovery”, bo ją lepiej zachować na “czarną godzinę” ;-). Instalator jest naprawdę prowadzony za rączkę, wystarczy uważnie czytać, co się pokazuje na ekranie. Kiedy będziesz wybierał rozmiary partycji na system zostaw jakieś 40-50 GB, powinno bez problemu wystarczyć na niego + sterowniki + jakieś programy i dokumenty.

To wystarczy, że skombinuję na płytce system taki jaki mam ( Windows 7 Home Premium 64-Bit ) i później przy instalacji wpiszę mój kod i system normalni będzie legalny, taki jaki był ?

Dodane 12.06.2012 (Wt) 7:32

Komputer stacjonarny VOBIS “Star”. Jeśli zajdzie potrzeba to podam dane techniczne ;D

Dokładnie tak. Będziesz miał czystego windowsa ze swoją licencją i to będzie twój punkt wyjściowy do dalszej instalacji aplikacji.

Pre-instalowany system ma inny klucz (jednorazowy), no ale to tylko taka ciekawostka bo nie ma to większego znaczenia :slight_smile:

Co to znaczy jednorazowy klucz?

Nie gadaj głupot i nie siej zamętu, bo jeszcze chłopaka przestraszysz.

Klucze na systemach preinstalowanych to tzw. licencje MLP, masówka na każdym laptopie w serii, wyobrażasz sobie instalację ręczną na kilku tysiącach laptopów, które schodzą z taśmy produkcyjnej? Tak samo recovery - ten klucz jest w nim zaszyty (ten MLP - kiedy sprawdzisz sobie jakimkolwiek programem do odczytywania klucza - Everest itd. - zobaczysz, że jest różnica pomiędzy tym na klapie dolnej, a tym w systemie) i tylko reinstall od zera z czystej płyty zgodzi ten klucz z pod spodu z tym w systemie.

Inna sprawa, że czasem się może zdarzyć, że owy klucz SPOD laptopa nie przechodzi normalnie, wtedy trzeba dzwonić do Microsoftu i telefonicznie aktywować, ale nie ma z tym problemu, a i taka sytuacja rzadko się raczej zdarza, więc bez powodu nie panikujmy.

Zobacz:

windows-x64-czy-x86-t491075.html

usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html

nowy-laptop-win7-duzo-zbednego-softu-jak-zrobic-recovery-t490680.html

Nic mnie nie przestraszy :smiley: Chcę po prostu się dowiedzieć czy tak można bo system wgrać i sterowniki to umiem :smiley: Ale skoro się da to teraz muszę skombinować Windowsa :slight_smile:

Da się, dobrze myślisz. :slight_smile: Tylko uważaj na wersje z Internetu:

[quote name=adam9870 jak-przeinstalowacsystem-win7-home-premium-64bit-t488597.html#p3077921]Albo prosisz kolegę który posiada płytę z Windowsem takim jak Ty, albo jeżeli masz np. kolegę, który posiada dostęp do subskrypcji TechNet, możliwe jest pobranie obrazu systemu i nagranie go na płytę. Podobnie jeżeli masz kolegę, który posiada nośnik z systemem i jest w stanie Ci go pożyczyć. Co do wersji z Internetu, jeżeli znajdziesz naprawdę niemodyfikowany obraz z MSDN/TechNet - możesz pobrać, jeżeli chcesz. Ja nie ufam tym wersjom z Internetu, bo niby normalna wersja, niby niemodyfikowana, a w środku są jakieś aktywatory itp., podczas gdy ja chcę zainstalować _legalnie_ system z oryginalnym kluczem i _legalnie_ aktywować. Dlaczego nie ufam? Otóż tutaj jest interesujący wywiad z pracownikiem polskiego oddziału Microsoft, który mówi o doświadczeniu, w którym kupiono Windows XP ze stadionu, dokonano analizy i systemy te (niektóre) wysyłały dane gdzieś na serwery w Niemczech. Oglądałem dosyć dawno temu, możliwe, że mój opis dokładnie się nie zgadza z tym co jest w wywiadzie.

http://www.dobreprogramy.pl/Rozmowa-z-K … 13988.html

Pytałem się kilku kumpli i nie mają płyty instalacyjnej Windowsa, a niektórzy sami szukają :smiley:

A wy nie poradzicie, gdzie z internetu pobrać system Windows najlepiej ?