Windows 7 Home premium czy ultimate? (Ram)

Witam! !!

Czy wersja Windows 7 Ultimate zżera więcej pamięci ram niż home premium???, jeśli tak to proszę o podanie przybliżonej różnicy zżerania ram! !!

Z góry thx! !!

Wszystko zależy od konfiguracji kompa, systemu oraz zainstalowanych aplikacji…

Tu nie jest tak jak w xp że można jednoznacznie określić. W Vista/7 jest aktywne alokowanie wolnej pamięci więc może pisać że np. 661mb jak u mnie w tym momencie, co wcale nie znaczy że tyle używa w danej chwili, z reszta Ultimate i HP mają bardzo podobny zestaw usług i nie poczujesz różnicy siedząc na jednym raz na drugim :slight_smile:

Można określić w procentach. Przeprowadzałem testy.

Jeśli masz:

256 RAM: 80 % z RAM

512 MB: 35 % z RAM

1 GB lub więcej: 30% z RAM

Pisze o domyślnej konfiguracji Windows 7.

Mi 7 w mojej konfiguracji (wersja 64bit premium) na ten moment (z włączonymi różnymi duperelami) ciągnie ok 18-20% ramu przy moich 6GB :slight_smile:

Orientuje się ktoś czy 7 home premium ma jakieś ograniczenia w ilości obsługiwanego ramu?

Z tego co pamiętam chyba vista home basic mogła obsługiwać max 8GB, a home premium 16GB ramu, zostało coś takiego zastosowanego w 7?

Mówię oczywiście o x64 wersjach windows vista i 7.

Windows 7 Home Premium obsłuży 16 GB RAM, ale tylko w wersji 64 Bitowej.

Windows 7 Starter o ile się nie mylę obsłuży nieco ponad 3 GB tak samo było w Viście Basic i Home Premium 32 bitowych. (Vista HP 64 Bit obsłuży 16 GB RAM)