Windows 7 Home Premium - Dołożenie pamięci RAM

Witam .

Mam pewien problem z prostą rzeczą , dołożeniem pamięci ram do swojego PC … 

Windows 7 Home Premium 32bit 

Obecnie posiadam 2 GB  tzn.   2x po 1GB ( DDR2 800MHz Kingstona) Chciałem dołożyć 2 GB też w kościach 2x1 GB i też Kingstony .

W sumie slotów na pamięć RAM mam cztery , no ale mniejsza z tym przejdźmy do problemu … Gdy włożyłem te kości które kupiłem w serwisie w którym mój PC był  dziewięć lat temu składany to pamięć RAM była sprawdzona i 100% działa , wiem bo widziałem  , lecz gdy dołączyłem te kości gdy wróciłem do domu do swojego PC (Ładnie kości weszły na zatrzaski itd. zrobiłem to prawidłowo) i włączyłem komputer bios zaczął mi “PIPTAĆ” na ekranie nic się nie pokazywało nawet głupia kreska w lewym górnym rogu itd . Gdy odłączyłem tą pamięć RAM komputer normalnie działa .  

Moja płyta główna to ASUS P5KPL  + Foto  w linku poniżej . Nie wiem czy dobrze myślę ale czy przypadkiem moja płyta nie ma przypadkiem tak że mogę wsadzić aby 2x po 2GB ? Tzn. chodzi mi o to czy nie mam przypadkiem dwóch slotów od pamięci RAM ? Tych żółtych w które są włożone pamięci od kiedy mam ten komputer ? ? ?

https://zapodaj.net/3f5f2e3ff3f35.jpg.html

Proszę o pomoc i dziękuje :) 

Ps. Gdyby post nie znajdował się w poprawnym dziale proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu :slight_smile: Dziękuje :]

Jeżeli nowe pamięci są odpowiednie to sprawdź tylko na nich.
Sprawdzaj na różnych slotach.
Będzie OK to włóż stare i nowe, również przekładaj/sprawdzaj je na różnych slotach.
Zainstaluj ponownie sterowniki do płyty głównej Chipset.

Jutro rano będę próbował różnych opcji … Odłączę moje oryginalne pamięci i włożę te co kupiłem w te żółte sloty gdzie teraz siedzą oryginalne … 

Ale nie jest przypadkiem tak że mogę mieć te 4GB ramu  (Bo wiem że tylko tyle moja płyta obsługuje) tylko pod jednym warunkiem że kości ram będą 2x 2GB w żółte sloty ?  

Bo po prostu tego nie czaje , dwa sloty są żółte i w nich siedzi oryginalna pamięć ram a gdy dołożę kupioną ram w czarne sloty to pipczenie biosu … ;/ 

podaj modele wszystkich pamięci jakie masz

*When installing four DDR2 DIMM modules, install only single-sided memory modules.   https://www.asus.com/Motherboards/P5KPL/specifications/

Już problem rozwiązany … 

W tej płycie głównej posiadam 4x slot na Pamięć Ram , lecz tylko dwa ( żółte ) działają , tam gdzie miałem włożone oryginalne działają :slight_smile: Załatwiłem sobie kości 2x 2GB , zrobiłem podmiankę i wszystko git :) 

Dzięki za pomoc , pozdrawiam .