Windows 7 Home Premium OA - reinstalacja

Na laptopie jest zainstalowany Windows 7 Home Premium OA

posiadam płytę z Windows 7 Home Premium z TechNetu

chciałbym zainstalować wersję z TechNetu z kluczem spod laptopa. W przypadku zwykłej 7 Home Premium (nie tej OA), nie ma problemów. Tylko trzeba przedzwonić i aktywować system. A tutaj?

:arrow: CLICK

Możesz aktywować kluczem OEM.

Wszystko działa normalnie. Czyli instalacja Windows 7 Home Premium z TechNet z użyciem klucza na naklejce spod laptopa, która zawiera licencję na Home Premium OA. Tylko wymagana była aktywacja przez telefon:

http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx

Problemem okazał się Office Starter, a właściwie to jak go przenieść go na inny komputer, bo instalki nie można znaleźć? co najwyżej program OEM

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1928146.html

Office starter jest chyba bez klucza, stad na nic programy, które pozwalają wyciągnąć klucze, choćby Enhanted KeyFinder czy SoftKey Revealer.

http://www.hotfix.pl/odzyskanie-klucza- … e-a346.htm

Można spróbować w Office Starter, uruchomić Worda, Plik, Pomoc i tam opcja przenieść office na inny komputer ze sobą. Jeżeli system działa na tyle, żeby można było coś zrobić (nie jest tak zamulony), to można spróbować.

Dzięki.

W zasadzie możesz wydobyć pliki instalacyjne z obrazu WIM (polecam do tego użyć 7-Zip w najnowszej wersji, który bez problemu radzi sobie z archiwami WIM) z płyt Recovery do laptopa. Microsoft Office Starter 2010 ma technologię wirtualizacji aplikacji (App-V). Wymaga to, w związku z tym, tworzenie dysków wirtualnych. Domyślnie literę dysku wirtualnego jest Q. Praktycznie tylko producenci OEM mają dostęp do instalatora wersji Starter, którą możesz następie zaktualizować do wersji wyższej. Wszystko dzięki skryptom i Office 2010 OEM Preinstallation Kit wplecionym w obraz WIM stworzonym w WAIK dla Windows 7.