Windows 7 Home Premium PL x64-jak zdobyć system mając CD-Key

Witam. Mam następujące pytanie. Chciał bym zrobić format dysku twardego. Problem jest następujący. Posiadam CD-Key Win7 Home Premium PL x64 ponieważ zakupiłem laptop z wgranym już systemem na co mam wszystkie dokumenty, itd … natomiast nie posiadam płyty z tym systemem. Zakupiłem laptop w listopadzie 2009 i do tego roku do listopada posiadam na niego gwarancję. Pytanie jest następujące: skąd mogę zdobyć ten system? Czy mogę zwrócić się do firmy Asus z prośbą o to, aby mi taką płytkę udostępnili, czy może są strony skąd mogę pobrać legalnie ten system? Wcześniej nie musiałem tego robić ponieważ wysyłałem laptop na gwarancje z małymi wadami gdzie prosiłem o wgranie nowego systemu co uczyniono bez najmniejszego problemu, natomiast teraz jest ok i chciał bym to zrobić sam…

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7,System,Windows,13615.html

potrzebuje wersję polską :slight_smile:

Obojętnie jakie źródło - Nawet pirackie(np.: torrent). Najważniejsze to to, żeby wpisać swojego cd-keya podczas instalacji. Wtedy system jest w 100% legalny.

Dokładnie to wygląda w ten sposób: system na zakupionym komputerze jest re-instalowany ( nie pre-instalowany, chociaż nie wiem czy to jakaś różnica) i numer jaki jest na spodzie lapka to nr. licencji nie klucz produktu. Żeby mieć płytę trzeba wejść na ich stronę na kartę oprogramowanie sterowniki i zamówić płytę swojego systemu, po wpisaniu numeru produktu swojego komputera i zapłaceniu kartą przez paypala wciągu tygodnia dostaję się oryginalną płytę/y ze swoim systemem, ta płyta nazywa się płytą odzyskiwania ale tam jest cały system i wszystkie sterowniki. Sposób wgrywania jest opisany na nalepce koperty z płytą. To w skrócie. Ja kupując Toshibę miałem identycznie i to na infolinii poinformowali mnie co i jak zrobić. Wgrywając z płyty można wybrać kilka opcji wgrywania w tym np. wybrać opcję partycja 50GB z systemem, pozostała część dysku jest wtedy dostępna do podziału na partycje. PO wgraniu systemu i usunięciu wszystkich “śmieci” producenta masz system ze wszystkimi sterownikami i zoptymalizowany. Wystarczy wtedy zrobić z panelu sterowania kopię zapasową systemu opcją - utwórz obraz systemu i dodatkowo dysk naprawy. Ten obraz systemu w razie jakiejś awarii systemu będzie Ci służył do przywracania systemu zamiast oryginalnych płyt. Trochę się rozpisałem a tak to w skrócie wygląda. Ja tak robiłem ze swoim lapkiem z Toshiby, natomiast czyściłem ze śmieci klientowi komputer z Asusa i oni mi na infolinii potwierdzili taką samą procedurę zdobywania oryginału systemu.

Na koniec, płyty z systemem ( bo były dwie) kosztowały 34,99 euro co na złotówki mnie wyniosło 141zł.

Skoro to laptop, to czy przypadkiem nie ma ukrytej partycji Recovery z której można przywrócić system do stanu z dnia zakupu komputera oraz nagrać sobie samemu płyty Recovery z systemem :stuck_out_tongue:

Jest Recovery, ale ja chce wgrać na nowo wszystko ponieważ to co mi potrzebne to mam na innych partycjach, na C:// czyli systemowej same programy sterowniki i tego typu rzeczy …

Ośmielę się nie zgodzić z plasmat. U mojego kolegi w ASUSie, w moim także, na spodzie laptopa jest klucz produktu, z którego można bez problemu aktywować system instalowany z innej płyty (np. Win7 HP BOX). Tak w ogóle numer licencji to w przypadku Win7 to samo co klucz produktu. Plasmat chyba ma na myśli CoA, ale w laptopach ASUS jest na pewno podany klucz produktu (wskazuje na to format tego kodu - 5 grup po 5 znaków). Po co płacić serwisowi (140 zł to jednak trochę jest) za nową płytę jak można z dowolnej zainstalować system? Poza tym te przysłane przez nich płyty też nadpiszą wszystkie twoje partycje przywracając do stanu z dnia zakupu.