Windows 7 HOME Premium - problem z programem diagnostycznym

Cześć, jestem nowym użytkownikiem forum. Liczę na waszą pomoc ! z góry dziekuje !

A wiec moj problem jest nastepujący. Kupiłem sobie program do diagnostyki komputerowej VAG (do samochodu VW).

Wyskakuję mi błąd:

“Wersja tego pliku jest niezgodna z wersją używanego systemu Windows. Sprawdź informacje/ach dotyczących systemu na tym komputerze, jaka wersja jest potrzebna x86 - 32bity czy 64x 32bity, a następnie skontaktuj się ze sprzedawca oprogramowania.”

Próbowałem ze strony Microsoftu ściągać XP MODE, lecz też mi to nie wychodziło…

Co mam zrobić ?? Gdzie ?? Jak ?? - INSTRUKCJA !

Ostatnią deską jesteście wy Użytkownicy Forum “DobreProgramy” !

Strasznie was proszę o pomoc, bo jeżeli tego nie zrobię sam będę musiał płacić informatykowi ;/

Prawdopodobnie chodzi o wersję systemu i niekompatybilny z nią program.

Patrząc na ten komunikat, można wysnuć dwie teorie:

  1. Masz system w wersji x86 (32 bity), a zakupiłeś program na x64 (64 bity),

  2. Masz system w wersji x64 (64 bity), a zakupiłeś program na x86 (32 bity).

Osobiście skłaniałbym się raczej do tej drugiej wersji. I właściwie niewiele jest chyba tutaj do zrobienia poza zmianą wersji oprogramowania na dostosowaną do systemu, czyli kłania się wizyta / telefon do sprzedawcy i zapytanie, czy jest możliwa zmiana wersji.

A co do XP Mode - ten myk jest raczej do oprogramowania, które w ogóle się nie odpala na systemach wyższej generacji, to taki emulator jakby, maszyna wirtualna i w tym wypadku raczej się nie sprawdzi, poza tym w Home Premium nie jest on dostępny.

no to mnie pocieszyłes, problem w tym że ten facet telefonów nie odbiera, ani na meile nie odpowiada…

i Niewiem co mam teraz zrobić ;/

Zajdello1542 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jeśli masz Windows 7, to:

Start >> PPM na “Komputer” >> “Właściwości” z menu kontekstowego >> sprawdzasz wersję Windowsa.

Wtedy dowiesz się jaką wersję posiadasz. Musisz zadzwonić najlepiej na pomoc techniczną twórcy oprogramowania i zapytać się.

Czy jest coś napisanego na ten temat w dokumentacji programu np. ?

ten co sprzedał nie odbiera… nie odpisuję ! ;(

okej, przepraszam :smiley:

Microsoft Windows 7 Home Premium 6.1 7601

Service Pack 1 Kompilacja 7601

Program to Vw-Tool (wiecej niewiem bo jak chce uruchomić wszystkie pliki jakie mam na płycie jest błąd, który opisałem wyżej)

Myślę że o to chodzi

Dziękuję i Przepraszam za kłopot !

64bitowy system operacyjny.

http://allegro.pl/diagnostyka-vag-k-can … 73458.html

to jest to co zamówiłem - przyszło w nie oryginalnej płytce… tylko widać przegrywane :wink:

no tak, ale koleś napisał także wiec wydawało mi się ze pod 64 też podejdzie…

co w takiej sytuacji powinienem zrobić ?? Możliwe mój błąd !

Zapytam inaczej, czy jestem w stanie odpalić ten program na tym komputerze, jeżeli nie ja to jakiś informatyk ??

Czy ratuję mnie tylko system 32bit-y ?

A może wizyta u Informatyka, to najlepszy sposób - a może nie ?? :expressionless:

yyy ale mam 64bitowy ;D

czyli innego wyjscia niemam ?? Informatyk nie pomoże ??

Coś ala emulator (tak sie to nazywa chyba)

Jak chcesz, żeby program dobrze działał, to nie baw się w emulatory :wink:

Spróbuj zagadać do sprzedawcy, może jest jakaś opcja wymiany na wersję zgodną z 32-bit.

okej, serdecznie dziękuję !!

Temat może iść do zamknięcie !!

nie zależnie czy twój system jest 64 bit czy 32 program powinien pójść, chyba ze posiadasz stara wersje programu która nie wspiera 64 bit lub sprzedawca sprzedaje nieoryginalne oprogramowanie, zawsze możesz przeinstalować windę na 32 bity i sprawdzić czy pójdzie tylko czy jest sen ; )

ewentualnie wirtualizacja np. VirtualBox

no to ewidentnie jest przegrywane…

a ja kupiłem sobie laptopa jakies 2 miechy tamu, i za bardzo nie ogarniam tego tematu ;D

VirtualBox powiadasz… hmm… Cieżkie do zrobienia ??

tutaj masz opisane jak się instaluje Windows XP na Virtual box podobnie się instaluje Vistę i 7, jeżeli uda ci się zainstalować i wgrać dodatek to zostanie ci kwestia USB , ( na wyłączonej maszynie wirtualnej klikasz prawym myszki i USTAWIENIA następnie zakładka USB jeżeli jest to wymagana zaznaczasz żeby Virtualbox używał USB 2.0 i instalujesz dodatek po czym klikasz na ikonkę USB z plusem i dodajesz urządzenie, oczywiście urządzenie musi być wykryte w systemie matce po czym dajesz ok i uruchamiasz system jeżeli wszystko pójdzie dobrze to powinieneś mieć dostęp do urządzenia przez Virtualbox ,

okej dzieki bardzo !

A tego windowsa to musze nagrać z płyty czy jak (nie ogarniam nic sory) ?