Windows 7 home x64 a AMD Brazos - wolne działanie

Witam jestem posiadaczem Netbooka Asus 1225B, który posiada 2 GB ramu i wspomniany w tytule procesor AMD Brazos.

Na komputerze zainstalowany Windows 7 x64 home premium (oryginalny) wraz z sterownikami jakie były w pudełku.

Problem w tym, że komputer strasznie przycina… np. przy włączeniu strasznie długo (w porównaniu do laptopa z i3) trzeba czekać na odpalenie firefoxa, czy przy przeglądaniu zdjęć długo się one wczytują…

Co może być tego przyczyną ? Wyłączyłem już niektóre usługi i dalej to samo :expressionless:

Wgrałem już najnowszy sterownik AHCI jaki jest dostępny na stronie i dalej to samo …

Z góry dziękuje za sugestie

Podłącz go do zasilania sieciowego, kliknij na baterie i ustaw plan zasilania na Wysoka wydajność. Jeśli to nie pomoże - musisz się pogodzić z małą wydajnością swojego sprzętu.

x64 to producent rozpędził się. Sam mam x64 professional na laptopie ale 4GB ramu. Platforma Brazos do najwydajniejszych nie należy. Po za tym programów w pełni 64 bitowych popularnych to nie ma w nadmiarze. Firefox 32bit, Opera wersja stabilna 32 bit, gg (wypaśny komunikator ) 32 bit.

http://download.microsoft.com/Documents/UseTerms/Windows%207_Home%20Premium_Polish_da6e40af-cacb-4279-b16d-3062a26b6172.pdf punkt 2d. Czy z OEM tak samo to pytanie do Microsoftu? Można dzwonić i zapytać jak się przebijesz przez automatyczne biuro obsługi klienta tel. 0 801 308 801 lub 0 22 594 19 99 Na 100% nie jestem pewien. Może ci pomoże reinstalacja na 32 bity i wyrzucenie wszystkiego co było zbędne (crapware) pomoże.

Z jakim procesorem?

C60 czy E450?

Na C60 trochę muli - pomaga wyłączenie wodotrysków (ja tak używam).

Przy E450 nie powinno być żadnych problemów (korzystałem co prawda z E350 ale to nie duża różnica).

C60… kurcze miałem to wiedzieć żeby brać 32bity … myślałem że spokojnie to będzie hulać…

testy na yt były obiecujące…