Windows 7 HP 64bit zmiana wyglądu paska zadań

Witam

Wszedłem dziś na komputer i od razu co rzuciło mi się w oczy to zmiana wyglądu paska zadań, tzn. stał się on taki lekko przezroczysty, podobnie przy otwarciu menu zakładka “dokument itp.” również jest przezroczysta, przeglądarka także u góry stala się przezroczysta. Nie żeby to mi jakoś przeszkadzało, ale piszę bo nie wiem za bardzo czemu takie coś się stało? Nic nie zmieniałem w ustawieniach, czy to jakieś aktualizacje Windowsa, czy co? Wczoraj akurat mnie na kompie nie było, tak więc nie wiem jak było wczoraj, ale w środę wieczorem jeszcze wszystko było tak jak wcześniej. Hmm trochę też komp mi zaczął momentami lekko przycinać, wolniej pracować, ale to może dlatego że na próbkę mam Avasta Internet Security na ileś tam dni, a wcześniej miałem Avasta Free.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Ps. Jeszcze pytanie odnośnie aktualizacji, widzę że dzisiejsza aktualizacja Windows Deffender się nie powiodła, ale gdy daję by wyszukało aktualizacje, to pokazuje że nie ma aktualizacji i system jest aktualny.

Co do przeźroczystości, LPM w puste miejsce na pulpicie i z menu wybierz “Personalizuj”. Następnie klik na “Kolor okna” i zaznacz/odznacz “Włącz przeźroczystość”.

Co do aktualizacji, jeśli ma ona nadany numer (w nawiasach, zaczyna się od “KB”) to możesz ją znaleźć na stronach ms, pobrać i spróbować ręcznej instalacji…

A czemu pasek sam z siebie stał się półprzezroczysty? Nic nie zmieniałem? W sumie to mnie najbardziej dziwi :slight_smile:

Może któraś aktualizacja zmieniła ustawienie, może w “magiczny” sposób indeks wydajności stwierdził, że sprzęt jest wystarczający do aktywacji aero. Możliwym też może być specyficzny błąd, albo w systemie, albo w jakimś programie. W tym drugim wypadku istnieją aplikacje, które przed rozpoczęciem działania domyślnie wyłączają przeźroczystość, a po zakończeniu swojej pracy, przywracają do stanu “domyślnego” (bo standardowo/przeważnie aero jest aktywne). Chyba że jakieś oprogramowanie do optymalizacji lub czyszczenia systemu mogło/może mieszać w takich ustawieniach…

Hmm sam raczej nic nie zmieniłem, a przynajmniej nie świadomie :slight_smile: Co do programu do czyszczenia kompa to używam CCleaner, ale ostatnio chyba w niedzielę, a zmiana zaszła w czwartek, tzn. w środę wieczór wszystko było ok, a w piątek rano była zmiana. Jedyne co było czymś innym w te dni, że po raz pierwszy przy nowym komputerze nie używałem go przez jeden dzień, tzn. w czwartek miał całkowitą przerwę :wink:

Dodane 22.10.2012 (Pn) 10:11

Tak sobie policzyłem to jeszcze mi wyszło, że ta zmiana która sama się dokonała zaszła równo po 4tygodniach od instalacji systemu. Nie mam pojęcia czy to może mieć jakiś wpływ, ale tak mi przyszło do głowy :slight_smile:

prawdopodobnie stery grafiki się wgrały lepsze i system (poprawnie zresztą) stwierdził, że pc da radę przezroczystości.

Ja tam polecam zostawienie jej bo z przezroczystością ładniej 7 wygląda :stuck_out_tongue: