Windows 7 HP ENG -> Windows 8 i 8.1 Pro -> Windows 10

Witam

 

Mam kilka pytań odnośnie licencjonowania oprogramowania Windows. Postaram się krótko opisać jak wyglądały moje przygody z licencjami.

 

  1. Zakup w USA laptopa DELL z Windows 7 HP w wersji angielskiej.

  2. Zakupienie aktualizacji do Windows 8 Pro PL w cenie 69 zł (promocja - klucz produktu otrzymałem drogą mailową - digital delivery)

  3. Potencjalne przejście na Windows 10

 

Wszystkie operacje w ramach jednego komputera, aktualnie używam Windows 8.1 Pro PL. Mam następujące pytania:

 

  1. Czy obecnie licencja na Windows 7 HP ENG jest “aktywna” i mógłbym z niej skorzystać na innym komputerze, korzystając jednocześnie z 8.1? (klucz produktu oczywiście na naklejce na spodzie laptopa)

  2. Czy po przejściu na Windows 10 możliwe jest podobna konfiguracja? (Windows 7 HP ENG + Windows 10 na osobnych maszynach)

  3. Czy klucz Windows 7 HP w wersji angielskiej również uprawnia mnie do pobrania kolejnej licencji na Windows 10?

 

Pytam tutaj, ponieważ support firmy z Redmond woła o pomstę do nieba…

 

Pozdrawiam

  1. Jest aktywna, możesz wrócić do w7 ale nie możesz mieć w7 i w8 na osobnych komputerach czy nawet jednocześnie na tym jednym. Musisz mieć 7 lub 8 na tym kompie.

  2. Nie

  3. Tak

 

Wszystko co masz ma licencję na ten 1 komputer.

 

 

No weś… +48 22 594 19 99, zawsze miło i naprawde starają się odpowiedzieć na pytania.

  1. licencja win 7 działa tylko na 7 na win 8.1 jóż nie

  2. nie, ale jest możliwość zainstalowania win 10 z plikami z wcześniejszego oprogramowania (tylko aktualizacja(może byc z płyty) nie instalowanie przez boot)

  3. myśle, że nie ale nie jestem pewien :wink:

Zanim coś napiszesz to przeczytaj ze zrozumieniem co ktoś napisał.

 

  1. Miał w7 i dokupił upgarde do w8. Oczywiście może wrócić do w7 kiedy chce. Ale nie może mieć w7 i w8 równocześnie na jednym czy na dwuch komputerach…

  2. Może zrobić upgarde do w10, ale nadal tylko jeden system. Warunkiem wykonania instalacji z boot jest choć jedno wykonane upgarde aby serwer Microsoft przypisał jego klucz do upgarde. Potem może robić ile chce czystych instalacji.

  3. Tak naprawdę to instalacja w10 nie wymaga podania klucza, jest on automatycznie przypisywany przez serwer Microsoft w momencie wykonania pierwszej aktualizacji do w10 na podstawie posiadania w7 czy w8.

Podepnę się pod temat - jeśli mam komputer z Windows 7 Home Premium (ENG/OEM) kupiony w USA to czy po reinstalacji systemu (w języku polskim) można używać w firmie?/Czy po aktualizacji takiego systemu do Win 10 można go używać w firmie?

  1. Niema restrykcji w licencjach systemu zabraniających używania w firmie (różnice są na poziomie dostępnych funkcji).

  2. Zmiana języka w7 eng na w7pol - jeśli bez kombinowania przyjmie klucz i przejdzie aktywację to jest OK. Są wersje w7 które nie mają przypisanego języka na stałe (np Acer w swoich laptopach takie stosował).

OK, dzięki