Windows 7 HP - ktoś wgrał pirata, mimo że jets naklejka z kluczem

(ra-v) #1

Nie uwierzycie, ale jakiś osioł wymazał (nie usunął, a wymazał i zostawił nieprzydzieloną) partycję z obrazem Windows, od tego wrzucił system na jakimś lewym kluczu, mimo że na plecach laptopa jest naklejka z oryginalnym kluczem aktywacyjnym…

Obrazu nie pobiorą stą: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7. Wg komunikatu mam się zgłosić do producenta laptopa z problemem.
Pytanie - czy z jakiegokolwiek DVD z Windows 7 HP (bez SP1) będzie dało się go aktywować?

Do tego wyjaśnijcie mi logicznie, ale nie koniecznie racjonalnie, dlaczego ktoś zwyczajnie nie zainstalował Windows z klucza na naklejce?

(JNJN) #2

Pobierz sobie legalny obraz W7 z SP1 i instaluj.

(axis85) #3

Może ten osioł nie miał płyty od HP. Obraz ściągany z neta na tym kluczu ot tak się nie aktywuje.

(ra-v) #4

@JNJN
Dzięki, przyda się na przyszłość

@axis85
Zainstalował HP na lapku, na którym był klucz do HP, więc miał DVD czy ewentualnie Pendrive.

Zobaczymy czy ten ktoś będzie w ogóle tego chciał, ale chciałbym znać możliwości jakie mogę mu dać, żeby nie wbić się na minę.

(bachus) #5

Może nie pasowała mu wersja językowa? W7 wersja językowa jest przypisana do serii kluczy.
Skąd wiesz, że to pirat? System nie jest aktywowany?

(bystryy) #6

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\System
i na samym dole "Zmień klucz produktu"
Wypróbowałbym ten wariant przed reinstalką całego systemu.

Powinno przejść, chyba że zaistniał przypadek, o którym napisał @bachus (inna wersja językowa)

(Domker) #7

Częste zjawisko. Łatwiej zainstalować Windows i aktywować go aktywatorem (pirat) niż męczyć się z usuwaniem bloatware producenckiego z systemu. (często przy takich “zabawach” rozwala system).
Cały problem w tym, że często Windows z partycji recovery jest “inny” niż np. z obrazu ISO i kluczem z naklejki go nie aktywujesz.
Nie jestem specem od licencjonowania MS, ale chyba chodzi o różnice w rodzaju licencji.

(axis85) #8

Cenię Twoją wiedzę, ale w tym przypadku informacja zdecydowanie nieprawdziwa.

(JNJN) #9

Instalując z recovery masz pełen automat. Instalując z iso w przypadku W7 i klucza z naklejki pod spodem laptopa, praktycznie nie ma problemu z aktywacją takiego systemu. Zawsze jak coś zostaje aktywacja telefoniczna, jak nie zadziała automat.

(bachus) #10

Wersje OS w pełni się zgadzają (Prof/Home) itd? Skąd masz pewność, że to na pirackim kluczu a nie na OEMowym? Co się dzieje, jak chcesz aktywować na kluczu z naklejki?

(GioWDS) #11

Pozostaje rozwiązanie alternatywne…
Dograć certyfikat HP do systemu jak z płyty retail nie działa :wink:

(daras28-82) #12

Każdy OEM zassany z sieci powinien ruszyć jak nie po wpisaniu klucza to po aktywacji telefonicznej.
Zgodność wersji( home,pro…) ma kluczowe znaczenie.
Partycję recovery usuń, jest zbędna, niepotrzebnie zajmuje miejsce.

(sadaj72) #13

A. Kogoś to zwyczajnie nie obchodzi
B. Płyta OEM (Jak zainstalujesz system z płyty OEM, to aktywowany jest grupowym kluczem, który działa na prawie wszystkich maszynach danego producenta)

Wejdź w mój komputer -> właściwości -> zmień klucz produktu i przepisz to co masz na nalepce.

(ra-v) #14

@bachus
Nie aktywowany, bez możliwości aktywacji, a klucz można znaleźć w publicznym miejscu, nie powiem na jakich stronach. Wątpię, żeby ktoś legalnie publikował klucze zbiorcze. A gdyby nawet, powinien zgadzać się z naklejką.

@bystryy
@sadaj72
Dzięki, ale gdyby to był jedyny problem, to rozwiązanie byłoby super.
Natomiast system został też mocno załatwiony przez wirusy i pojawiły się inne problemy (Chrome nie chce się zainstalować, na nowego użytkownika próbuje logować się 3 razy, wisi przed wyłączaniem na konfiguracji systemu, proces CCleaner wisi, program nie działa, SP1/Windows Update wisi itd itp), więc chciałem zwyczajnie przywrócić system na nowo i żeby chodził do końca swojego i tak krótkiego żywota - jeśli właściciel wyrazi taką chęć.

@Domker
Ha, i najdziwniejsze jest to, że ktoś cześć tych śmieci zainstalował. I nie wiem czy to zrobił z jakieś płyty, czy zwyczajnie szukał na stronie Asusa i znalazł coś takiego, czy w jakiś inny abstrakcyjny sposób to zrobił. Były to jakieś “aplikacje” do kopii zapasowych, zarządzania energią, kamerki, myszki/touchpada i takie tam rzeczy.
Sam nie wiem czego się spodziewać po osobach, które nie umiały wpisać klucza…

(bachus) #15

Klucze OEM to właśnie te co są w publicznym obiegu. Z nich też głównie korzystają wszelkie “witaminki” wstrzykujące certyfikaty. Co do zgadania się z naklejką - jak puszczone z HP DVD, to nie będzie się zgadzać. Na naklejce jest licencja dla Twojego komputera, natomiast aktywowany jest właśnie licencją zbiorczą.