Windows 7 HP - ktoś wgrał pirata, mimo że jets naklejka z kluczem

Nie uwierzycie, ale jakiś osioł wymazał (nie usunął, a wymazał i zostawił nieprzydzieloną) partycję z obrazem Windows, od tego wrzucił system na jakimś lewym kluczu, mimo że na plecach laptopa jest naklejka z oryginalnym kluczem aktywacyjnym…

Obrazu nie pobiorą stą: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7. Wg komunikatu mam się zgłosić do producenta laptopa z problemem.
Pytanie - czy z jakiegokolwiek DVD z Windows 7 HP (bez SP1) będzie dało się go aktywować?

Do tego wyjaśnijcie mi logicznie, ale nie koniecznie racjonalnie, dlaczego ktoś zwyczajnie nie zainstalował Windows z klucza na naklejce?

Pobierz sobie legalny obraz W7 z SP1 i instaluj.

Może ten osioł nie miał płyty od HP. Obraz ściągany z neta na tym kluczu ot tak się nie aktywuje.

@JNJN
Dzięki, przyda się na przyszłość

@axis85
Zainstalował HP na lapku, na którym był klucz do HP, więc miał DVD czy ewentualnie Pendrive.

Zobaczymy czy ten ktoś będzie w ogóle tego chciał, ale chciałbym znać możliwości jakie mogę mu dać, żeby nie wbić się na minę.

Może nie pasowała mu wersja językowa? W7 wersja językowa jest przypisana do serii kluczy.
Skąd wiesz, że to pirat? System nie jest aktywowany?

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\System
i na samym dole "Zmień klucz produktu"
Wypróbowałbym ten wariant przed reinstalką całego systemu.

Powinno przejść, chyba że zaistniał przypadek, o którym napisał @bachus (inna wersja językowa)

Częste zjawisko. Łatwiej zainstalować Windows i aktywować go aktywatorem (pirat) niż męczyć się z usuwaniem bloatware producenckiego z systemu. (często przy takich “zabawach” rozwala system).
Cały problem w tym, że często Windows z partycji recovery jest “inny” niż np. z obrazu ISO i kluczem z naklejki go nie aktywujesz.
Nie jestem specem od licencjonowania MS, ale chyba chodzi o różnice w rodzaju licencji.

1 polubienie

Cenię Twoją wiedzę, ale w tym przypadku informacja zdecydowanie nieprawdziwa.

Instalując z recovery masz pełen automat. Instalując z iso w przypadku W7 i klucza z naklejki pod spodem laptopa, praktycznie nie ma problemu z aktywacją takiego systemu. Zawsze jak coś zostaje aktywacja telefoniczna, jak nie zadziała automat.

Wersje OS w pełni się zgadzają (Prof/Home) itd? Skąd masz pewność, że to na pirackim kluczu a nie na OEMowym? Co się dzieje, jak chcesz aktywować na kluczu z naklejki?

Pozostaje rozwiązanie alternatywne…
Dograć certyfikat HP do systemu jak z płyty retail nie działa :wink:

Każdy OEM zassany z sieci powinien ruszyć jak nie po wpisaniu klucza to po aktywacji telefonicznej.
Zgodność wersji( home,pro…) ma kluczowe znaczenie.
Partycję recovery usuń, jest zbędna, niepotrzebnie zajmuje miejsce.

A. Kogoś to zwyczajnie nie obchodzi
B. Płyta OEM (Jak zainstalujesz system z płyty OEM, to aktywowany jest grupowym kluczem, który działa na prawie wszystkich maszynach danego producenta)

Wejdź w mój komputer -> właściwości -> zmień klucz produktu i przepisz to co masz na nalepce.

@bachus
Nie aktywowany, bez możliwości aktywacji, a klucz można znaleźć w publicznym miejscu, nie powiem na jakich stronach. Wątpię, żeby ktoś legalnie publikował klucze zbiorcze. A gdyby nawet, powinien zgadzać się z naklejką.

@bystryy
@anon42271672
Dzięki, ale gdyby to był jedyny problem, to rozwiązanie byłoby super.
Natomiast system został też mocno załatwiony przez wirusy i pojawiły się inne problemy (Chrome nie chce się zainstalować, na nowego użytkownika próbuje logować się 3 razy, wisi przed wyłączaniem na konfiguracji systemu, proces CCleaner wisi, program nie działa, SP1/Windows Update wisi itd itp), więc chciałem zwyczajnie przywrócić system na nowo i żeby chodził do końca swojego i tak krótkiego żywota - jeśli właściciel wyrazi taką chęć.

@Domker
Ha, i najdziwniejsze jest to, że ktoś cześć tych śmieci zainstalował. I nie wiem czy to zrobił z jakieś płyty, czy zwyczajnie szukał na stronie Asusa i znalazł coś takiego, czy w jakiś inny abstrakcyjny sposób to zrobił. Były to jakieś “aplikacje” do kopii zapasowych, zarządzania energią, kamerki, myszki/touchpada i takie tam rzeczy.
Sam nie wiem czego się spodziewać po osobach, które nie umiały wpisać klucza…

Klucze OEM to właśnie te co są w publicznym obiegu. Z nich też głównie korzystają wszelkie “witaminki” wstrzykujące certyfikaty. Co do zgadania się z naklejką - jak puszczone z HP DVD, to nie będzie się zgadzać. Na naklejce jest licencja dla Twojego komputera, natomiast aktywowany jest właśnie licencją zbiorczą.