Windows 7 HP - kupno płyty bez klucza


(C3rsh) #1

witam!

Chciałbym zrobić format na netbooku, tylko nie dostałem płyty z windowsem w zestawie. I tu pytanie, czy producent netbooka jest zmuszony dać mi taką płytę, jeśli o to poproszę? czy może w sklepie w którym kupiłem mają obowiązek mi dać taką płytę? Czy może muszę dopłacić jakąś niewygórowaną cenę?

Jeśli nie ma w/w możliwości, czy kupie gdzieś w internecie, czy w sklepie jakimś samą płytę bez klucza? Pytam, bo znajomi nie posiadają takowej a ja nie chce ściągać z neta obrazu z jakimś syfem.

Byłbym wdzięczny za udzielenie pomocy.


(Stały_bywalec) #2

Prawdopodobnie masz ukrytą (bądź nie) partycje recovery. Poczytaj trochę tu http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … =pl&dlc=pl


(C3rsh) #3

Mam takową partycje, lecz ona nie działa. Mój netbook: dell inspiron duo

Ale bardziej mnie interesuje instalacja czystego systemu. Jest możliwość pozyskania takiej płyty?


(Liwt) #4

Nikt nie ma obowiązku tej płyty Ci dać ale powinien producent przysłać na Twoją prośbę tylko TY musisz pokryć przesyłkę - więc domyśl się jak bardzo koszty jej są zawyżone.

Ja posiadam takie obrazy/dvd ale jesteś w Krakowie więc za dużo CI to nie daje… nie lepiej poszukać na torrentach 1:1 kopii ?


(MaRa) #5

Ba, obraz płyty można pobrać ze strony Microsoftu. Gdzieś mi zginął link, a pewnie moderatorzy też by zabronili umieszczenia, ale można poszukać w sieci.


(sadaj72) #6

Można ale są w dość dziwnym formacie, bez problemów ze strony ms da się ściągnąć tylko win7 enterprise i win2008. Chyba że niedokładnie szukałem :wink:


(uszaty_pl2) #7

Przecież jak się usunie jeden plik z obrazu instalatora W7 to można wybrać dowolną wersje przy instalacji.


(C3rsh) #8

gdzieś czytałem, że ktoś ściągnął win7 enterprise i mu klucz z nalepki na laptopie/netbooku nie przeszedł.

No nic. napiszę maila do della z pytaniem o płytke, ale dopiero w niedziele, bo ich support pracuje pon-pt. w godz 10-17.

Co do obrazu z neta nawet bardziej by mi odpowiadało, bo i tak muszę wrzucić obraz z rozszerzeniem .iso programem od microsoftu na pendrive, a jak bede miał płytę, to najpierw na laptopie będę musiał zrobić obraz iso i dopiero nagrać na pena.

Ale co do szukania obrazu w necie to jestem zielony, a nie chciałbym ściągnąć jakiegoś syfu i potem w grać na netbooka. Nawet nie wiem jak się sprawdza sumy kontrolne, bo nigdy nie byłem do tego zmuszony.


(eddie71) #9

Mógł posiadać klucz do innej wersji.

Enterprise nie jest przeznaczony do użytku domowego.


(SilberPunkt) #10

Co to znaczy: “nie działa”? Pojawia się jakiś komunikat? Jaką wersję Windows 7 masz preinstalowaną?

:roll:


(C3rsh) #11

W dellach opcje przywracania systemu włącza się przez włączenie zaawansowanych opcji rozruchu, wybranie napraw komputer i potem odpowiedniej opcji. Lecz w moim przypadku po kliknięciu napraw komputer system włącza się normalnie gdyby nigdy nic.


(Liwt) #12

@ MaRa: Można z TechNet ale trzeba mieć wykupiony support z tego co mi wiadomo więc ta opcja odpada…

@SilberPunkt: Ale skoro che czystego Win (i bardzo dobrze) to mu raczej partycja przywracania za dużo nie pomoże z całymi “upiększaczami” od producenta :wink:

@c3rsH: Wpisz w preferowaną wyszukiwarkę torrent nazwę swojej wersji win np: “Windows 7 Home Premium” potem wersję czyli “x32/x86” lub “x64” następnie “1:1 pl” : “Windows 7 Home Premium x64 1:1 pl” << tak to najczęściej obecnie wygląda :slight_smile: a o sumach kontrolnych to poczytaj w Google istny banał więc sobie poradzisz - podajesz programowi do sum kontrolnych lokalizacje obrazu i porównujesz z tymi z TechNet (tylko pamiętaj że Microsoft daje sumy dla wersji box a zazwyczaj na torrentach są kopie dvd z wersji upgrade producentów a one już maja inne sumy…)


(SilberPunkt) #13

@c3rsH

Jaki system widnieje na naklejce na spodzie?

Jaki to model Della?

:roll:


(C3rsh) #14

Windows 7 Home Prem OA.

Netbook to Dell inspiron duo (1090)