Windows 7 HP - kupno płyty bez klucza

witam!

Chciałbym zrobić format na netbooku, tylko nie dostałem płyty z windowsem w zestawie. I tu pytanie, czy producent netbooka jest zmuszony dać mi taką płytę, jeśli o to poproszę? czy może w sklepie w którym kupiłem mają obowiązek mi dać taką płytę? Czy może muszę dopłacić jakąś niewygórowaną cenę?

Jeśli nie ma w/w możliwości, czy kupie gdzieś w internecie, czy w sklepie jakimś samą płytę bez klucza? Pytam, bo znajomi nie posiadają takowej a ja nie chce ściągać z neta obrazu z jakimś syfem.

Byłbym wdzięczny za udzielenie pomocy.

Prawdopodobnie masz ukrytą (bądź nie) partycje recovery. Poczytaj trochę tu http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … =pl&dlc=pl

Mam takową partycje, lecz ona nie działa. Mój netbook: dell inspiron duo

Ale bardziej mnie interesuje instalacja czystego systemu. Jest możliwość pozyskania takiej płyty?

Nikt nie ma obowiązku tej płyty Ci dać ale powinien producent przysłać na Twoją prośbę tylko TY musisz pokryć przesyłkę - więc domyśl się jak bardzo koszty jej są zawyżone.

Ja posiadam takie obrazy/dvd ale jesteś w Krakowie więc za dużo CI to nie daje… nie lepiej poszukać na torrentach 1:1 kopii ?

Ba, obraz płyty można pobrać ze strony Microsoftu. Gdzieś mi zginął link, a pewnie moderatorzy też by zabronili umieszczenia, ale można poszukać w sieci.

Można ale są w dość dziwnym formacie, bez problemów ze strony ms da się ściągnąć tylko win7 enterprise i win2008. Chyba że niedokładnie szukałem :wink:

Przecież jak się usunie jeden plik z obrazu instalatora W7 to można wybrać dowolną wersje przy instalacji.

gdzieś czytałem, że ktoś ściągnął win7 enterprise i mu klucz z nalepki na laptopie/netbooku nie przeszedł.

No nic. napiszę maila do della z pytaniem o płytke, ale dopiero w niedziele, bo ich support pracuje pon-pt. w godz 10-17.

Co do obrazu z neta nawet bardziej by mi odpowiadało, bo i tak muszę wrzucić obraz z rozszerzeniem .iso programem od microsoftu na pendrive, a jak bede miał płytę, to najpierw na laptopie będę musiał zrobić obraz iso i dopiero nagrać na pena.

Ale co do szukania obrazu w necie to jestem zielony, a nie chciałbym ściągnąć jakiegoś syfu i potem w grać na netbooka. Nawet nie wiem jak się sprawdza sumy kontrolne, bo nigdy nie byłem do tego zmuszony.

Mógł posiadać klucz do innej wersji.

Enterprise nie jest przeznaczony do użytku domowego.

Co to znaczy: “nie działa”? Pojawia się jakiś komunikat? Jaką wersję Windows 7 masz preinstalowaną?

:roll:

W dellach opcje przywracania systemu włącza się przez włączenie zaawansowanych opcji rozruchu, wybranie napraw komputer i potem odpowiedniej opcji. Lecz w moim przypadku po kliknięciu napraw komputer system włącza się normalnie gdyby nigdy nic.

@ MaRa: Można z TechNet ale trzeba mieć wykupiony support z tego co mi wiadomo więc ta opcja odpada…

@SilberPunkt: Ale skoro che czystego Win (i bardzo dobrze) to mu raczej partycja przywracania za dużo nie pomoże z całymi “upiększaczami” od producenta :wink:

@c3rsH: Wpisz w preferowaną wyszukiwarkę torrent nazwę swojej wersji win np: “Windows 7 Home Premium” potem wersję czyli “x32/x86” lub “x64” następnie “1:1 pl” : “Windows 7 Home Premium x64 1:1 pl” << tak to najczęściej obecnie wygląda :slight_smile: a o sumach kontrolnych to poczytaj w Google istny banał więc sobie poradzisz - podajesz programowi do sum kontrolnych lokalizacje obrazu i porównujesz z tymi z TechNet (tylko pamiętaj że Microsoft daje sumy dla wersji box a zazwyczaj na torrentach są kopie dvd z wersji upgrade producentów a one już maja inne sumy…)

@c3rsH

Jaki system widnieje na naklejce na spodzie?

Jaki to model Della?

:roll:

Windows 7 Home Prem OA.

Netbook to Dell inspiron duo (1090)