Windows 7 HP upgrade do Professional

(Adriansiemaszkor1) #1

A więc tak- posiadam na laptopie Windows 7 Home Premium, a ostatnio uzyskałem dostęp do usług MSDNAA, to chciałbym zrobić upgrade do Windiws 7 Professional, klucz do tego systemu posiadam, instalkę również, tylko teraz pytanie- czy można to zrobić bez utraty danych i bez formatowania i instalowania na nowo systemu. Próbowałem przez usługę Windows anytime upgrade,zweryfikował klucz za pierwszym razem i było ok, ale póxniej wyskoczyło, że jednak coś jest źle, że mam wprowadzić klucz do usługi, a nie klucz systemu. Czy jest możliwość takiego uaktualnienia?

(A Florczyk) #2

Hmm.....wydaje mi się, że jest taka możliwość. Początek taki jak normalnej instalki ale później wybierz opcje aktualizacji.

(Adriansiemaszkor1) #3

próbowałem, tzn nagrałem obraz na DVD, dałem żeby instalowało, wybrałem aktualizację i wyskakuje mi, że mam to zrobić prze Windows Anytime Upgrade, a tam ż "wprowadzony klucz uaktualnienia nie współpracuje z usługą WAU. Wprowadź inny kod uaktualnienia". Jest jakieś inne wyjście?

(A Florczyk) #4

Jest jeszcze jedno wyjście którego ja bym spróbował - zainstalowanie systemu na poprzedni. Jeżeli bardzo nie chciałoby mi się instalować od nowa to tak bym kombinował, ale rezultatu nie jestem pewny (dane mam zwielokrotnione na kilku komputerach, więc o to bym się nie martwił).

(DiamondBack) #5

Instaluj system na ten co masz. Pierw powinny usunąć się stare pliki z Windowsa a wtedy pójdzie instalka wersji Pro. Taką reinstalację robiłem na XPku - nie dam ręki, że w wypadku 7 da się to zrobić tak samo.

(Adriansiemaszkor1) #6

Próbowąłem instalować na ten system co mam, ale wyskakuje, że mam skorzystać z usługi Anytime Upgrade, robiłem to zarowno przez online, jak i bez i cały czas to samo.

(A Florczyk) #7

Ale nie mówimy o aktualizacji systemu. Tylko tak jakbyś od nowa instalował.

(Adriansiemaszkor1) #8

no dobrze, a w jaki sposób to zrobić? Mam płyte z tym Windowsem 7 prof, daję żeby instalował na tego Windowsa co mam i pisze , że mam to zorbić z Windows Anytime Upgrade, to nie o to chodzi?

(A Florczyk) #9

Hmm...o to chodzi.......jeśli Cię nie puszcza to przed pełną reinstalką się nie wywiniesz, ale nie martw się - instalacja systemu nie jest długa (mam podobnego kompa i koło 20 minut;))

(Adriansiemaszkor1) #10

czyli format tak? ewentualnie jednocześnie 2 sstemy?

(A Florczyk) #11

No jeśli wyczerpałeś opcje przy instalacji i nie puszcza Cię jak chcesz normalnie zainstalować system to format. Moim zdaniem dwóch systemów nie ma sensu utrzymywać.