Windows 7 HP upgrade do Professional

A więc tak- posiadam na laptopie Windows 7 Home Premium, a ostatnio uzyskałem dostęp do usług MSDNAA, to chciałbym zrobić upgrade do Windiws 7 Professional, klucz do tego systemu posiadam, instalkę również, tylko teraz pytanie- czy można to zrobić bez utraty danych i bez formatowania i instalowania na nowo systemu. Próbowałem przez usługę Windows anytime upgrade,zweryfikował klucz za pierwszym razem i było ok, ale póxniej wyskoczyło, że jednak coś jest źle, że mam wprowadzić klucz do usługi, a nie klucz systemu. Czy jest możliwość takiego uaktualnienia?

Hmm…wydaje mi się, że jest taka możliwość. Początek taki jak normalnej instalki ale później wybierz opcje aktualizacji.

próbowałem, tzn nagrałem obraz na DVD, dałem żeby instalowało, wybrałem aktualizację i wyskakuje mi, że mam to zrobić prze Windows Anytime Upgrade, a tam ż “wprowadzony klucz uaktualnienia nie współpracuje z usługą WAU. Wprowadź inny kod uaktualnienia”. Jest jakieś inne wyjście?

Jest jeszcze jedno wyjście którego ja bym spróbował - zainstalowanie systemu na poprzedni. Jeżeli bardzo nie chciałoby mi się instalować od nowa to tak bym kombinował, ale rezultatu nie jestem pewny (dane mam zwielokrotnione na kilku komputerach, więc o to bym się nie martwił).

Instaluj system na ten co masz. Pierw powinny usunąć się stare pliki z Windowsa a wtedy pójdzie instalka wersji Pro. Taką reinstalację robiłem na XPku - nie dam ręki, że w wypadku 7 da się to zrobić tak samo.

Próbowąłem instalować na ten system co mam, ale wyskakuje, że mam skorzystać z usługi Anytime Upgrade, robiłem to zarowno przez online, jak i bez i cały czas to samo.

Ale nie mówimy o aktualizacji systemu. Tylko tak jakbyś od nowa instalował.

no dobrze, a w jaki sposób to zrobić? Mam płyte z tym Windowsem 7 prof, daję żeby instalował na tego Windowsa co mam i pisze , że mam to zorbić z Windows Anytime Upgrade, to nie o to chodzi?

Hmm…o to chodzi…jeśli Cię nie puszcza to przed pełną reinstalką się nie wywiniesz, ale nie martw się - instalacja systemu nie jest długa (mam podobnego kompa i koło 20 minut;))

czyli format tak? ewentualnie jednocześnie 2 sstemy?

No jeśli wyczerpałeś opcje przy instalacji i nie puszcza Cię jak chcesz normalnie zainstalować system to format. Moim zdaniem dwóch systemów nie ma sensu utrzymywać.