WINDOWS 7 HP x64, laptop toshiba, format


(Emailoforum) #1

Witam,

Muszę sformatować swojego laptopa firmy Toshiba, lecz nie przy użyciu partycji recovery, lecz zwykłego czystego systemu windows 7 hp x64 (ten sam na którego mam licencję) i tutaj pojawia się moje pytanie czy takie coś jest zgodne z licencją M$? (chce zainstalować czysty ponieważ toshiba dołączyła do systemu masę niepotrzebnego stuffu w sumie ok. 30 programów, licencja była dostarczona wraz z laptopem, w laptopie nie było nic wymieniane.)

Jeżeli tak to skąd mogę dostać płytę/obraz płyty windows 7? (jakieś pewne źródło)

Pozdrawiam


(adam9870) #2

Myślę, że na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedź w mojej wiadomości w tym temacie: uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861

Pozdrawiam.


(Emailoforum) #3

Wywnioskowałem z tego że mogę wziąć od kolegi płytę z windowsem(lub pobrać z http://msdn.microsoft.com) na którego posiadam licencję, zainstalować go wpisując swój cd-key i M$ oraz Toshiba się na mnie nie obrażą. Dobrze wywnioskowałem? :slight_smile:


(Semtex) #4

Możesz postawić czysty system i aktywować Swoim kluczem, nie będzie problemu :wink:


(Emailoforum) #5

A znacie jakieś legalne źródło gdzie można za darmo pobrać obraz systemu lub też za darmo uzyskać płytę z systemem?

(msd potrzeba płatnej sub.)


(Semtex) #6

Na naszym forum nie podaje się takich informacji-> regulamin :wink:

Poczytaj http://www.dobreprogramy.pl/adam9870/O- … 34110.html sam artykuł jak i komentarze, może da Ci to jakiś obraz sytuacji :slight_smile:


(Emailoforum) #7

Dostałem odpowiedź od znajomego, M$ udostępnia obrazy windowsów do pobrania za darmo.

Link do odpowiedzi na forum M$:

http://answers.microsoft.com/en-us/wind … a38d8b2da6


(Semtex) #8

MS nie udostępnia obrazów, to jest wyciek linków z DigitalRiver (pisałem o tym pod blogiem z linku), pamiętaj że tam nie ma polskiej wersji system, nie jest ona dostępna w handlu elektronicznym, mówiąc krótko na Polskich stronach MS nie można kupić i pobrać wersji “do pobrania” :slight_smile: