Windows 7 HP x64 nie rozpoznaje nośników danych podłączonych za pomocą USB

Witam, mam problem związany z systemem bądź z hardware. Może ktoś z forumowiczów już spotkał się z takim przypadkiem. Posiadam zabytkową już płytę główną ASRock 755Twins-HDTV. Postanowiłem wykorzystać ją do celów testowych tj. taki komputer diagnostyczny - a to dysk podłączyć i hdtune przeskanować, a to inny zabieg wykonać. System Windows 7 Home Premium x64 zainstalował się poprawnie (oryginalny nośnik i licencja). Myszka i klawiatura pod USB podłączone działają, jednak system nie wykyrwa nośników danych podłączonych za pomocą USB. Wszystkie sterowniki zostały zainstalowane, nic nie krzyczy w menadżerze urządzeń. Co może być problemem?

jakie sterowniki zostały zainstalowane?

Sterowniki zasugerowane przez Driver Magician. Czyli tak jak się domyślałem, brak wsparcia dla płyty ze względu na jej wiek?

na stronie producenta płyty nie ma sterowników pod Win7 a jakie program ci zainstalował…

Od ATI Catalyst dla VGA i AC’97 dla dźwięku. Nie mają one związku z portami USB.

 

Tak wiem, że nie ma na stronie producenta sterowników dla Windows 7. Na samym początku to sprawdziłem.