Windows 7 i 10 na jednym kompie - 7 do gier, a 10 do normalnego korzystania

Witajcie,

założyłem ten temat, bo chciałbym dowiedzieć się, czy faktycznie jest możliwe to, co napisałem poniżej.

Na swoim kompie miałem kiedyś win7 i wszystkie gry normalnie działały, dopóki nie zrobiłem aktualizacji do win10. Chciałem skorzystać z wirtualnej maszyny do xp, ale to można było robić tylko do wersji win7.

Pomyślałem więc, żeby zainstalować drugi system operacyjny - windows 7 właśnie, z którego będę korzystał tylko do gier.

Pytania:

  1. czy faktycznie mogę zainstalować win 7 jako drugi system, skoro rok temu zrobiłem upgrade do win10?
  2. jeśli tak, to czy da się zrobić tak, aby przy włączaniu kompa nie trzeba było za każdym razem wybierać który system chcę załadować, tylko aby domyślnie ładował się win 10, a tylko przy wciśnięciu jakiegoś klawisza (klawiszy) ładował się win7?

A może istnieje inna możliwość, by bez instalacji drugiego systemu, można było grać w gry, które normalnie działały na win7, a na win10 się krzaczą (włączają się, ale nie da się np. zapisać wyników gry, albo nie da się przejść do następnego poziomu).

Tryb zgodności w 10 nie pomaga ?

Masz na myśli wejście do właściwości pliku i ustawienie mu, by uruchamiał się w trybie zgodności z win Xp, albo innymi wersjami sprzed win10? Jeśli tak, to niestety tak funkcja nie rozwiązała mojego problemu :confused:

Masz jeden dysk w komputerze , czy 2 dyski ?

Jeden wewnętrzny hdd i drugi zewnętrzny ssd.

Żeby zainstalować 7kę i aktywować musisz usunąć 10kę .