Windows 7 i automatyczne wyłączanie dysków... nie działa

Witam,

w Panelu Sterowania (zarządzanie energią) mam wyłączoną opcję “Automatyczne wyłączanie dysków po xx min”, a jednak komputer wyłącza mi dysk. Dokładniej chodzi tutaj o kieszeń, którą wpina się na górę komputera.

Główny dysk na którym jest Windows (1000 GB) się nie wyłącza, ale ta kieszeń tak. ;/ Nie wiem dokładnie co jaki czas, ale denerwuje mnie to gdy chcę szybko coś zobaczyć to jest lag i czekam, aż dysk się odpali ;/ Na tym dysku mam wszystko zainstalowane itp., zeby w razie formatu nie tracić programów itp.

Co zrobić, aby dysk górny się nie wyłączał?

Sprawdź w menedżerze urządzeń > prawy na ten dysk > właściwości > czy jest zakładka Zarządzanie energią ,jak jest to odznacz Zezwalanie na wyłączanie w celu oszczędzania energii (jak jest :slight_smile: )

Niestety nie ma takiej opcji przy żadnym dysku :((

Spróbuj takiego triku : Ustaw w opcjach zasilania żeby system wyłączał dyski po jakimś kosmicznym czasie np 9999 minut :wink: I zobaczymy co on na to :slight_smile:

Zrobione, ustawiłem 1000020 minut ;p Wszedłem w dysk, zamulił (musiał się odpalić) i teraz poczekam trochę i sprawdzę czy chodzi czy się wyłącza. Dam znać za jakieś 30-40 minut :d Przez ten czas kompa nie będę używał.

@edit:

Musiałem tak looknąć w kompa i co… dysk się wyłącza ;/

Jakim sposobem jest podpięty dysk ? USB/SATA/ ?

Ma 3 wejścia… jedno zasilanie, drugie usb takie jak drukarke sie podlacza i trzecie jest podpisane eSATA. Tak się to wsuwa w obudowę u góry i lata… ;d

W takim razie w Opcjach zasilania > Ustawienia USB > Ustawienie wstrzymania selektywnego USB > ustaw Wyłączone.

Ustawiłem. Zobaczymy efekty. :))

@edit:

Chyba to z tymi minutami zadziałało, bo wróciłem teraz po kąpieli, patrze w dysk i nie zamulił, cały czas pracuje. Odchodzę znów od kompa, zobaczę czy za 20-30 minut będzie wyłączony. Ustawiłem te USB i zobaczymy. :slight_smile:

@edit2:

Nic z tego, dysk znów był wyłączony. ;/

Trzymam kciuki ,powinno być ok :slight_smile:

Nic z tego, dysk znów był wyłączony. ;/

Może istnieje jakiś program, który zarządza dyskami i w takim programie może bym wyłączył tą opcje?

Kurde #-o… ,nie znam takiego programu ,ale może zainstaluj np antywira na tym dysku ,antywir powinien podtrzymywać dysk w użyciu .Lub cokolwiek co chodzi w tle.

No właśnie… może być program “MemBoost” który chodzi w tle? Mam go na pulpicie, skopiuje go na ten dysk. ^^

Spróbuj z MemBooster’em.

Nie pomaga… ;x

emajer5 , dobre wieści :smiley: (chyba) spróbuj tego programu http://nosleephd.codeplex.com/ :slight_smile: Trzeba ustawić dla dysku żeby np co 10 min program na nim “zapisywał” nieistniejące dane :smiley:

Witaj. Zmień proszę plan zasilania na inny, lub utwórz własny a opcję wyłączania dysku ustaw na Nigdy.

Ustawiłem wszystko, ale sprawdzę jutro, dzisiaj już idę spać.

To nie pomaga, próbowałem.

@edit:

Sorki, że tak późno, ale jakoś czasu nie miałem. Twój sposób działa czyli program NoSleepHD. :]