Windows 7 i DirectX 11

(Adam Ziomal) #1

Witam. Mam pytanie dotyczące DirectX 11. Aktualnie posiadam Windowsa XP ,ale mam zamiar kupić siódemkę, ze względu na DirectX. Narazie chodzi mi głównie o gry np. Battlefield 3, który najprawdopobniej będzie potrzebował DirectX 11 i 64-bitowego systemu. Nie wiem jednak czy moja karta graficzna - ATI Radeon HD 4870 - będzie obsługiwać nowy DirectX? Nie wiem czy będzie potrzebne ale na wszelki wypadek, reszta sprzętu: AMD Phenom II X4 940 Procesor, 4GB RAM. Z góry dzięki za pomoc.

(Newton) #2

Witaj.

Twoja karta nie obsługuje directx 11, najwyżej directx10.

Jeśli będziesz chciał wykorzystać dobrodziejstwa dx11...będziesz musiał zmienić kartę.

(Spectatorx) #3

Dokładnie wykorzystuje directx 10.1, część efektów generowanych za pomocą directx11 ujrzysz na tej karcie, ale tak jak Newton napisał, by móc w pełni cieszyć się możliwościami directx11 będziesz musiał zakupić odpowiednią do tego kartę graficzną, w przypadku radeonów będą to serie hd5xxx i hd6xxx (i nowsze gdy wyjdą), w przypadku kart geforce jeśli się nie mylę są to serie 4xx i 5xx ( i nowsze gdy wyjdą).

Posiadam radeona hd3850 który obsługuje dx10.1, np gra metro według programów diagnostycznych działa u mnie w trybie dx11, podobnie benchmark unigine heaven benchmark uruchamia się na niej w trybie dx11 jednak oczywiście bez teselacji, bo ta karta nie posiada sprzętowej obsługi teselacji.

(Adamsubzero) #4

To, że gra wykorzystuje DX11 nie oznacza, że to jest główny wymóg żeby w nią grać, takie dane masz podane w wymaganiach minimalnych.

(Rmk) #5

Radeon HD4870 obsługuje DX10.1

Na HD4870 nie uruchomisz żadnej gry obsługującej DX11 opcje będą na szaro.

Przy Quad-ie zalecany jest Windows 7 bo XP nie wykorzystuje 4 rdzeni na 100%

XP zalecane 2 rdzenie

7 zalecane 4 rdzenie

(Agatonster) #6

Asio ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.