Windows 7 i DirectX 11

Witam. Mam pytanie dotyczące DirectX 11. Aktualnie posiadam Windowsa XP ,ale mam zamiar kupić siódemkę, ze względu na DirectX. Narazie chodzi mi głównie o gry np. Battlefield 3, który najprawdopobniej będzie potrzebował DirectX 11 i 64-bitowego systemu. Nie wiem jednak czy moja karta graficzna - ATI Radeon HD 4870 - będzie obsługiwać nowy DirectX? Nie wiem czy będzie potrzebne ale na wszelki wypadek, reszta sprzętu: AMD Phenom II X4 940 Procesor, 4GB RAM. Z góry dzięki za pomoc.

Witaj.

Twoja karta nie obsługuje directx 11, najwyżej directx10.

Jeśli będziesz chciał wykorzystać dobrodziejstwa dx11…będziesz musiał zmienić kartę.

Dokładnie wykorzystuje directx 10.1, część efektów generowanych za pomocą directx11 ujrzysz na tej karcie, ale tak jak Newton napisał, by móc w pełni cieszyć się możliwościami directx11 będziesz musiał zakupić odpowiednią do tego kartę graficzną, w przypadku radeonów będą to serie hd5xxx i hd6xxx (i nowsze gdy wyjdą), w przypadku kart geforce jeśli się nie mylę są to serie 4xx i 5xx ( i nowsze gdy wyjdą).

Posiadam radeona hd3850 który obsługuje dx10.1, np gra metro według programów diagnostycznych działa u mnie w trybie dx11, podobnie benchmark unigine heaven benchmark uruchamia się na niej w trybie dx11 jednak oczywiście bez teselacji, bo ta karta nie posiada sprzętowej obsługi teselacji.

To, że gra wykorzystuje DX11 nie oznacza, że to jest główny wymóg żeby w nią grać, takie dane masz podane w wymaganiach minimalnych.

Radeon HD4870 obsługuje DX10.1

Na HD4870 nie uruchomisz żadnej gry obsługującej DX11 opcje będą na szaro.

Przy Quad-ie zalecany jest Windows 7 bo XP nie wykorzystuje 4 rdzeni na 100%

XP zalecane 2 rdzenie

7 zalecane 4 rdzenie

Asio ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.