Windows 7 i głośniki 5.1 Grają tylko 2 z pięciu głośników

Witam,

mam następujący problem którego nie było na windows xp.

Otóż posiadam windows 7 i głośniki tracer macarena 5.1 .

Podczas odtwarzania muzyki w windows media player czy to w foobarze (chociaż tutaj problem został częściowo rozwiązany- użyłem wtyczki i grają głośniki boczne przednie i tylne, nie gra natomiast głośnik centralny) nie grają wszystkie głośniki.

Przeważnie grają tylko subufer i przednia para głośników bocznych. Natomiast głośnik centralny i tylne satelitki się nie odzywają.

Tego problemu nie ma w sterowniku karty dźwiękowej.

Oto screen jak wygląda ten sterownik:

http://img6.imageshack.us/img6/1391/screenpw.jpg

Po kliknięciu na każdy z głośników widoczny na obrazku każdy daje dźwięk. W ustawieniach dźwięku systemu mam ustawiony system głośników 5.1 i tam także podczas testów każdy głośnik działa.

Oto screen z informacjami o sterowniku.

http://img811.imageshack.us/img811/944/screen2ji.jpg

Czy ktoś znam sposób na rozwiązanie mojego problemu?

Proszę o pomoc.

Dziękuję.

Probowałeś innymi programami? Do foobara chyba jest jakaś wtyczka, która dodaje obsługe 5.1 czy coś w tym stylu :stuck_out_tongue:

Spróbuj ustawić na 7.1 :lol:

Może inne / nowsze / sterowniki będą lepsze :

http://www.cmedia.com.tw/EN/DownloadCen … &dtype=ALL

Było już kilkanaście razy na forum:

z PPM na ikonce głośnika wybierasz - Urządzenia do odtwarzania - Głośniki - Konfiguruj - wybierasz 5.1 surround - wybierasz sobie głośniki - Zakończ

Jeżeli dalej nie będą działać to : Głośniki - właściwości - rozszerzenia - i szukasz coś w stylu Surround

Próbowałem i lipa.

Przecież napisałem, że próbowałem tą metodą i nic nie dało…

Wypróbuję nowsze sterowniki i dam znać.

A czytałeś 2 propozycję?

Bo w poście napisałeś że zrobiłeś tylko to co w 1 podałem…

Tak nauczyłem się czytać posty od początku do końca :wink:

Wykonałem obie z Twoich wskazówek i nic to nie dało niestety :confused:

Zainstalowałem nowsze sterowniki i lipa…

teraz podczas odtwarzania filmików w necie i puszczanie muzyki w WMP nie gra także subufer.

Dodane 19.08.2010 (Cz) 11:08

Rozwiązałem problem.

Zainstalowałem starsze sterowniki w trybie zgodności a w systemie ustawiłem system głośników jako stereo i grają wszystkie.

Dzięki za pomoc.

Witam, też miałem taki sam problem, udało mi się go rozwiązać inaczej.

Mam Win7, nowiuśkie sterowniki od Realteka.

W moim wypadku wystarczyło wejść w aplikację Realteka (dla zielonych: Taka czerwona ikonka na dolnym pasku, przedstawiająca głośnik z 2 falami dźwiękowymi)

Tam należy wejść w zakładkę “Efekt dźwiękowy” i wybrać jakikolwiek efekt, inny niż “brak”. Viola! głośniki mają rozdzielony dźwięk na 6 kanałów :slight_smile:

W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdza się imho efekt “Pokój”. Nie zniekształca dźwięku i nie daje efektu echa.

\m\>./

hej mam ten problem co w tytule i widzialem ze ktos pisal zeby wybrac po prostu 5.1 problem w tym ze nie mam tam tego jest tylko 2.1 mimo ze mam trzy wtyczki podpiete i glosniki logitech x-530 sterowniki nic nie daly, pomoze ktos?

Czy ścieżka którą odtwarzasz jest zapisana w 5,1?