Windows 7 i głośniki 7.1

(Smylas) #1

Witam wszystkich :smiley:

Mam taki problem z głośnikami(choć bardziej chyba z samym sterownikiem od płyty głównej) otóż grają tylko głośniki przednie a pozostałe nie. Próbowałem przestawić w panelu sterowania w dźwiękach na zestaw 7.1 jednak to nie pomaga. Wcześniej na WinXP wszystko grało dobrze. Płyta główna to ASUS M2N-SLI. System 32bitowy.

Proszę o pomoc

(kliszka) #2

screenshot002k.th.png

Jak widzisz Twoja płyta główna nie obsługuje systemu operacyjnego Windows 7..... stąd Twoje problemy z konfiguracją dźwięku..

Możesz jeszcze spróbować zainstalować te od Visty , zarówno Vista jak i Windows 7 mają to samo jądro systemu ,ale nie daję 100% pewności..

(goomish) #3

Jak nie obsługuje, jak system się zainstalował i działa (prawie) dobrze? :slight_smile:

A co prawidłowej obsługi dźwięku wielokanałowego w siódemce (i Viście):

• należy zainstalować sterowniki dedykowane do tych systemów ( smylas już to zrobił, bo inaczej nie miał by dźwięku wcale)

• żeby cieszyć się jakością dźwięku 5.1 (czy nawet więcej tych .1) trzeba... włączyć we właściwościach odtwarzania odpowiednią konfigurację głośników (też już zrobione) i... odtwarzać dźwięk z odpowiedniego źródła :-). mp3-ki są przecież tylko stereo (2.0), wiec system odtwarza je tylko na dwóch głośnikach (tych "z przodu")

• no ale "w XP wszystko było dobrze!". W Viście/7 też będzie :-). Trzeba tylko włączyć (domyślnie wyłączony) efekt pozwalający na rozszerzenie odtwarzanego dźwięku (np stereo) na wszystkie zainstalowane głośniki. W sterownikach do stareńkich kart opartych na realtekowym AC97 ta opcja nazywa się 'Wypełnienie głośników', w innych przypadkach trzeba poszukać samemu. Albo może ktoś inny podpowie...

(kliszka) #4

Opieram się na tym co znalazłem na stronie producenta płyty.. zasugerowałem aby zainstalować sterowniki od Visty ,co do reszty to nie wiem.. mam nadzieję ,że jednak wszystko będzie OK..

(Smylas) #5

A więc tak, znalazłem w internecie jakieś sterowniki pod win7 które się bez problemu zainstalowały, teraz działa już pięć głośników na raz, jednak pozostałych dwóch nie mogę za nic zmusić do współpracy. Zrobiłem screena z SoundMax'a, zaznaczone głośniki nie grają:

goniki.jpg

Głośniki są na 100% sprawne.

Mam nadzieje że macie pomysł jak zmusić pozostałem dwa głośniki do grania, jak nie to pozostaje mi kupno jakiejś najtańszej karty muzycznej creativa albo powrót do xp :stuck_out_tongue:

(Virtualchameleon Cc) #6

Poczekaj na SP1 do 7, on umożliwi słuchanie w 7.1 :-({|=

(Smylas) #7

To prawda? Może to ktoś potwierdzić? :o

(kliszka) #8

Prawda ,ale kiedy to będzie ?.Z tego co przeczytałem premiera SP 1 dla Windows 7 ma odbyć się latem 2010r - pozostaje tylko czekać..

(Smylas) #9

Czyli nawet jeśli zakupie kartę muzyczną to nie bardzo mi ona pomoże?