Windows 7 i internet w xp

Witam !

Otóż we wtorek zostałem posiadaczem nowego kompa z systemem operacyjnym windows 7,lecz miałem problemy z tym systemem np. z neostradą(rozwiązany) i z grą up shift strike racer (niestety mam dalej problem). Mniejsza już oto … mam teraz zupełnie nowy problem , a dotyczy on mianowicie sieci domowej(miedzy Seven i xp) … Połączyłem Crossem dwa kompy … skonfigurowałem karty sieciowe i wszystko git tzn mogę przesyłać między nimi pliki ale nie moge na XP wejść na neta… W połączeniach na seven pisze ,Siec niezidentyfikowana BRAK dostępu do internetu". Jeżeli podłącze neo pod XP to wtedy na sevenie mogę wejść do internetu. Nie wiem w czym leży problem…

POZDRAWIAM

Po 1: post2002877.html

Po 2: Bramy domyśle w połączeniach wpisałeś?

Tak (192.168.1.2) niby już pisze dostęp do internetu ale przegladarka xp sie nie łaczy :]

a podłączyłeś neostrade do którego kompa?

Neostrada jest pod windows seven…

może napiszę konfigurację jakiej dokonałem :slight_smile:

Windows 7

adres ip : 192.168.1.1

maska podsieci : domyślna czyli 255…

brama domyślna : 192.168.1.2

Xp:

adres ip : 192.168.1.2

maska podsieci : domyślna czyli 255…

brama domyślna : 192.168.1.2

Seven widzi xp jako sieć ,a nie jako sieć niezidentyfikowana (jak wcześniej) i jest napisane dostęp do internetu… a na xp nie mogę przeglądać strony internetowej…

w XP wpisz bramę 192.168.0.1 i powinno hulać, ale internetu nie będzie bo musisz go udostępnić.

Udostępniłem neta wchodząc na właściwości połączenia(internet adsl)—>Udostępnianie i wybrałem opcje Udostępnij innym użytkownikom… i dałem ok i wyskoczył komunikat ,Po włączeniu Udostępniania połaczenia internetowego karta sieci LAN zostanie ustawiona na używanie adresu IP 192.168.137.1. Komputer może utracić łączność z innymi komputerami w sieci.Jeśli te inne komputery mają statyczne IP,należy je ustawić tak,aby ich adresy IP były uzyskiwane automatycznie.Czy na pewno chcesz włączyć udostępnianie połączenia internetowego ? —>Tak,nie" Dałem tak oraz zastosowałem się do polecenia komunikatu i lipa :stuck_out_tongue: :expressionless:

Po kliknięciu na tak zmienia się IP karty sieciowej czyli z 192.168.0.1, (czy tam .2 nie chce mi się patrzeć) na 192.168.137 i na 2 kompie nie wpisujesz IP tylko zaznaczasz żeby automatycznie uzyskiwał IP. Teraz net powinien działać, ale dalej bd pisać sieć niezidentyfikowana (tu cos z tymi bramami trzeba zrobić), ale ja jak narazie nie mam możliwości żeby się tym pobawić.

niestety dalej to samo :confused: