Windows 7 i mój laptop-czy będzie chodzić stabilnie?

Witam dowiedziałem się z vortalu,że gość odpalił Win 7 na komputerze z 512mb ram i mam takie pytanie także mam 512 mb raz i chciałbym zainstalować go na tym laptopie:

procesor:Intel Pentium M 1.4GHz,512mb ram DDr,ATI Mobility Radeon 7500 32mb

wiem,że nie odpale Aero na tej karcie,ale jakbym wyłączył te wszystkie efekty graficzne z aero włącznie i bym powywałał zbędne programy,usługi czy mogę oczekiwać stabilnej pracy tak jak na XP?czy niema sensu instalować?

Ja instalowałem na 512 MB ramu i szczerze powiedziawszy 2 dni wszystko chodziło w miarę ale jak się zainstalowało drobne programy i drobne gry to zamulało cały system. 512MB to jednak zamało dla tego systemu. I przy tej karcie nie wiem czy byś w stanie coś robić ja mam na swojej 128mb i jak mówię Windows za płynnie nie chodził, choć wszystkie sterowniki zainstalował i zaaktualizował.

Ma sens na 256 czytałem o stabilne pracy systemu bez zacięć itp. Zresztą ma podobno lepsze osiągi od XP-ka w testach. Jak wyłączysz dodatki to powinno być ok. Ale potwierdź to zanim coś zrobisz, bo ja znam tylko teorię, chyba będę czekał wersję RC i bety nie zainstaluje, bo sterowników pewnie jeszcze nie ma.

Próbowałem jakiś miesiąc temu uruchomić 7 na podobnym sprzęcie ale o lepszej grafie i odradzam instalacji na takim sprzęcie.

karta chyba będzie mankamentem ;]

Ja też odradzam instalację, chyba, że wyłącznie do testów. Do użytku codziennego prędzej czy później zacznie ci tego ramu brakować, zależnie od tego co chcesz zrobić na komputerze. Nie ma sensu taka instalacja.

a jakbym dołożył dodatkowe 512mb ramu?

P.S jak wyłącze całe aero to chyba niepowinno być problemu z Kartą graficzną,windows powinien hulać na tej karcie.

Zainstaluj, przekonaj się, pamiętaj, że jest to Beta i nie jest przeznaczona do normalnej pracy na komputerze powinno ją sie instalować tylko w celach testowych.

Tydzień temu zainstalowałem znajomemu Windows 7 na: AMD Athlon 1.24GHz , 512mb ramu no-name , Nvidia 6200.

Jak narazie nie narzeka system chodzi płynnie ale… jak ogląda film CPU ma 100% obciążenia.

Ramu łyka 400mb. Aero glass jest…

Ogólne dobry system ale nie polecam skoro masz na dodatek laptopa z takimi parametrami… + bataria szybciej padnie.

Znoście wymagania to: Procesor min 1.8GHz , min 768mb ramu.