Windows 7 i partycje

Witam

Niedawno przesiadłem się na Win 7 Ultimate z Visty i mam problem mam 4 partycje.

Jedną systemową , 2 na dane , na 3 są dane do reanimacji kompa pod vistą -chyba tzw boot, a na 4 partycji bodajże stery pod vistę .

Chciałbym zlikwidować partycję 3 i 4 i połączyć w jedną , dodam że jedna z nich to system plików fat32 a druga ntfs.

Jakim programem to zrobić i w jaki sposób żeby nie uszkodzić partycji systemowej. :frowning:

Czekam na pomoc! !!

Prawoklikiem “Komputer” > Zarządzaj > Zarządzanie dyskami. Prawoklikiem na obszarze niechcianej partycji i “Usuń wolumin”.

Tak kolejno dla obu niechcianych partycji.

no dobra a jak je usunę to co się z nimi fizycznie stanie jak mam potem z tych 2 usuniętych utworzyć jedną partycję - nigdy tego nie robiłem

Otrzymasz jeden nieprzydzielony obszar w obrębie którego

będziesz mógł utworzyć partycję (partycje) tym samym narzędziem co powyżej.

ok dzięki :slight_smile:

Dodane 19.12.2009 (So) 14:14

no jest problem z jedną partycją poszło ok natomiast ta na której były pliki boot próba formatowania czy usunięcia woluminu kończy się odmową!

Przy próbie formatowania pojawia się komunikat ,że nie można sformatować partycji systemowej na tym dysku!? i co teraz jak to sformatować :o

Dodane 19.12.2009 (So) 14:16

Maryś ,

no jest problem z jedną partycją poszło ok natomiast ta na której były pliki boot próba formatowania czy usunięcia woluminu kończy się odmową!

Przy próbie formatowania pojawia się komunikat ,że nie można sformatować partycji systemowej na tym dysku!? i co teraz jak to sformatować :o

morius1

Posty: 3

Dołączył(a): 19.12.2009 (So) 9:10

* Prywatna wiadomość

Dodane 19.12.2009 (So) 14:17

Maryś , ps dodam że ta partycja dysku ma nazwę WinRe

Dodane 19.12.2009 (So) 14:18

Poraj ,

no jest problem z jedną partycją poszło ok natomiast ta na której były pliki boot próba formatowania czy usunięcia woluminu kończy się odmową!

Przy próbie formatowania pojawia się komunikat ,że nie można sformatować partycji systemowej na tym dysku!? i co teraz jak to sformatować :o dodam że ta partycja której nie mogę sformatować ma oznaczenie WinRe

morius1

Posty: 3

Dołączył(a): 19.12.2009 (So) 9:10

* Prywatna wiadomość