Windows 7 i Profesor Henry 6

Witam,

czy próbowaliście uruchomić program Profesor Henry 6 na Windows 7? Niestety ja dostaje komunikat błędu:

Exception EOleSysError in module p_slownictwo_60.exe

Klasa niezarejestrowana.

Jakieś propozycje w jaki sposób uruchomić Profesora na Win7, poza uruchamianiem z wirtualnej maszyny?

Pozdrawiam

Łulasz

@fleszer

Tak, błąd ciągle ten sam. Tak samo przy trybie zgodności z Vista i Win2000.

A próbowałeś może uruchamiać go w trybie zgodności z Windows XP?

Mam podobny problem…

Program się uruchamia, ale dopiero po komunikacie błędu:

Użyto identyfikatora urządzenia, który jest poza zakresem tego systemu.

To samo dzieje się przy zamykaniu, pojawia się również komunikat:

Access violation at adress 00404F2B in module ‘p_slownictwo_60.exe’. Read of address 00000000.

Próbowałem uruchomić program w zgodności z Windows XP, a nawet Windows 98, ciągle to samo… :frowning:

U mnie Profesor Henry 6.0 Słownictwo działa bez problemu, tylko mam zaznaczone uruchom jako administrator.

Hmm… nadal nie pomogło… Nawet przeinstalowałem Profesora Henrego (wersja 6.0) i to samo… Jakieś nowe pomysły?

Powiem tak, program się uruchamia i działa poprawnie, ale poprzedzony jest komunikatem błędu oraz komunikatem przy zamykaniu programu.

Próbowałeś uruchomić program z trybie zgodności z XP?

Tak, próbowałem.

Program jest oryginalny? Jeśli tak, zawsze możesz przecież zwrócić się do pomocy technicznej.

Tak, jest legalny, tylko z takiego oprogramowania korzystam.

Dzisiaj dostałem odpowiedź z pomocy technicznej:

“Może Pan spróbować zaktualizować program, jeżeli to jednak nie pomoże - nic nie poradzę więcej. Program jest stworzony pod systemy 2000/XP/Vista i to tylko w wersji 32 bitowej.”

Program zaaktualizowany, bez zmian.

Posiadam wersje Windows 7 64 bitotą (uprzedzę pytanie - legalny).

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, to proszę o info. Dzięki!

  1. program moze byc napisany czesciowo w 16bitach (np instalator etc)- wtedy nie zadziala na 64bitach bezposrednio, tylko np przez wirtualizacje

  2. watpie czy to to- ale czy masz wlaczonego DEPa? jesli tak, to albo wylacz, albo dodaj wyjatek dla tego programu

Jest prosty sposób na rozwiązanie tego problemu. Problem polega na braku biblioteki flash.ocx.

Najprostszym sposobem na jej zainstalowanie jest zainstalowanie Adobe Flash Player’a dla Internet Explorera:

=> na stronce https://get.adobe.com/pl/flashplayer/otherversions/

=> wybrać Windows 7 i “FP 20 for Internet Explorer”

U mnie zadziałało :slight_smile:

Cześć. Mam problem z uruchomieniem multikursu, wydawca ten sam co profesor henry (edgar). Błąd: klasa niezarejestrowana. Pobrałam instalkę do flah player dla IE, ale przy uruchomieniu mam informację, że używana przeglądarka IE ma już najnowszą wersję programu. Czy jest jakieś rozwiązanie, aby ten kurs działał na WIN10?