Windows 7 i Vista

Dzień dobry mam pytanie chcę kupić Windows 7 Home Premium PL UPG BOX i przeczytałem coś takiego , Produkt przeznaczony jest dla posiadaczy Microsoft Windows Vista BOX’’ Czy to znaczy że muszę mieć Vista BOX? obecnie mam system XP Professional

proszę o szybką odpowiedź

Tak musisz bo jest to wersja upgrade, znaczy tyle, że możesz zaktualizować Vistę do 7-ki. Na twoim miejscu poczekałbym do Windows 8, będzie jeszcze w tym roku.

Windows 7 w wersji “upgrade BOX” oznacza, że jest to wersja aktualizacyjna - musisz mieć licencję na poprzedni system na tym komputerze. Obojętne czy jest to wersja BOX czy OEM, obojętna jest wersja systemu, może być zarówno XP, jak i Vista.

Plus, upgrade jest w wersji BOX, więc możesz na jednym komputerze przywrócić system, jaki tam był oryginalnie i na innym zainstalować tę samą Win7.

Dzięki

Witaj :slight_smile:

z tym upgrade jest tak jak koledzy wspomnieli,natomiast czy nie lepiej kupić taka wersje windowsa

http://www.komputronik.pl/product/81118 … L_BOX.html

zamiast tego upgrade

A czy jeśli powiedzmy mam nielegalnego XP a chce mieć legalną 7 czyli tak jakby muszę zupełnie nowy kupić to czy to jest coś takiego http://www.ceneo.pl/10201707s?

Dodane 23.07.2012 (Pn) 14:11

Zobaczę, zależy od odpowiedzi

Dodane 23.07.2012 (Pn) 14:54

a takie coś może być http://www.ceneo.pl/10201707s?

To jest w porządku.

I tak, wersja OEM - kupujesz, instalujesz na swoim komputerze, nie możesz sprzedać tej wersji koledze, gdybyś wymienił w komputerze płytę główną albo kupił sobie drugi komputer, to nie możesz już legalnie używać tej wersji OEM. Co innego w przypadku wersji BOX.

Nie przejmuj się że jest to wersja 32-bitowa. Możesz skombinować z internetu nośnik systemu 64-bitowego i zainstalować z kluczem wersji 32-bitowej, wszystko uda się, w przypadku Visty Microsoft sam mówił o takiej możliwości. Od strony technicznej wszystko działa. Zobacz: windows-x64-czy-x86-t491075.html

Pozdrawiam.