Windows 7 i wygląd ikon

Witam. Nurtują mnie 2 kwestie, z którymi nie potrafię sobie poradzić:

  1.  Zmienienie wielkość siatki ikon w poszczególnych folderach. Opcja rozmieszczenie ikon (pionowe lub poziome) działa u mnie tylko w przypadku pulpitu, a chciałbym by jej zasięg był globalny.

  2. Ustawienie wyglądu folderu dla wszystkich jego podfolderów (nie chodzi mi tu o biblioteki).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Wielkość ikon zmieniasz normalnie za pomocą ikony na pasku zadań folderu, trzecia od prawej. To czy ikony są rozmieszczone poziomo czy pionowo zależy od konkretnej wartości, np. Kafelki. Ikony możesz przesuwać wewnątrz folderów.

  2. Możesz to zmienić wchodząc we właściwości folderu nadrzędnego, pierwsze opcje w ostatniej karcie.

Ad. 1 Chodzi mi o odstępy między ikonami, jak na załączonym pliku, tylko, aby te opcje działały “globalnie”, a nie były dostępne tylko dla pulpitu.

post-246156-0-25310500-1425587614_thumb.

Śmieszna sprawa, mam Windows 7 Home Premium, widok Podstawowy (Aero), nie Klasyczny jak ty i zupełnie inne ustawienia pulpitu :-D  Między innymi mam suwak dla zmiany wielkości ikon, a zamiast orientacji w pionie lub poziomie, predefiniowane ustawienia Krajobraz i Portret z wariantami.

W każdym razie, nieaktualne… Do zamknięcia.

1 polubienie