Windows 7 i XP na jednym dysku

Witam. Mam zainstalowanego na swoim dysku Windows 7 Ultimate 64 bity. Znajduje sie on na mojej jedynej partycji C. Mam jeszcze ok 50 gb wolnego miejsca, na ktorym chcialbym zainstalowac jeszcze Windowsa XP jako drugi system. Czy da się to tak zrobic, zeby nie utracic aktualnych plikow z tej partycji?

Jeżeli chodzi o instalację 2 Windowsów na jednej partycji zdecydowanie odradzam. Mogą z tego wyniknąć różne ciekawe błędy dostępu do niektórych folderów (np jak zmieścić 2x program files na jednej partycji dla 2 różnych windowsów?).

Lepiej by chyba było wydzielić te 50GB jako drugą partycję w zarządzaniu dyskami.

A, i będziesz musiał przywrócić bootmgr’a Sevena po instalacji XP -> bootujesz płytkę z Sevenem i używasz opcji Napraw.

A żeby oba systemy działały xp musi być postawiony jako pierwszy. Bootloader xp nie jest kompatybilny “w górę” i po postawieniu xp nawet na drugiej partycji nie będzie dostępu do win7.

Rozumiem, dzieki za pomoc. Na razie powstrzymam sie z instalacja XP, nie lubie tak kombinowac :smiley:

Trochę czasochłonne ale…nie pozbędziesz się danych :slight_smile:

Zainstaluj na partycji 50GB Xp, po czym przenieś nań dane z dysku na którym znajduje się seven, następnie na xp zainstaluj Easeus partition manager i nim zmniejsz partycję z sevenem do 25GB, następnie zmniejsz partycję z xp do 10/15GB - z reszty utwórz kolejne partycje na końcu sformatuj dysk z 7 po czym… ponownie zainstaluj tam 7-kę i…ciesz się 2 systemami do wyboru, oraz kilkoma partycjami :wink:

Bo co tak, zainstalować bootloader Siódemki można korzystając z opcji napraw komputer. Szczegóły zawarte są w tym poradniku: http://helpc.eu/odzyskiwanie-bootloader … t2880.html poradnik również działa na Siódemce.