WINDOWS 7 instalacja na 2 kompach


(Krzysztofsondej205) #1

Witam... Czy da się zainstalować windowsa 7 64bit na laptopie i netbooku... w sensie z jednej płyty????


(Pablo79) #2

Nie da się nie zależnie jaką dysponujesz licencją.

OEM - system przypisuje sie podczas aktywacji do płyty głównej komputera podczas aktywacji,

BOX - aby zainstalować system Windows na drugim komputerze, należy go usunąć z poprzedniego komputera na którym był zainstalowany.


(Krzysztofsondej205) #3

Dziękuję za odp...

Pozdrawiam.


#4

Kolega pytał czy da się zainstalować z jednej płyty. Z jednej płyty możesz zainstalować nawet na 100 komputerach. Ważne jest tylko, żebyś miał wtedy 100 licencji.


(Emmers) #5

Zainstalować można , inna rzecz że nie da się aktywować , ale przez 30 dni możesz używać legalnie bez aktywacji. Potem jeszcze da się dwukrotnie przedłużyć okres bez aktywacji w sumie do 90 dni (legalnie)

Chociaż i tę furtkę da się otworzyć lub obejść . Tyle tylko że będziesz miał system nielegalny na jednym z komputerów. A przecież chyba nie o to ci chodzi...


(Zeus__) #6

Posiadając jeden wolumin możesz zainstalować system, lecz musisz posiadać jak koledzy wcześniej wspomnieli licencje. Instalując w laptopie podajesz inny klucz licencyjny, i instalując w netbook inny klucz licencyjny. Każdy klucz licencyjny identyfikuje produkt, reasumując chcąc zainstalować dwa systemy musisz wykupić albo dwa osobne klucze płacąc za nie dwa razy tyle co za jeden win 7 x64, albo wykupić tzw. licencję grupową od razu na dwa systemy operacyjne. Zazwyczaj przy takich licencjach uznawane są rabaty. Następnie aktywować produkt za pomocą internetu bądź telefonu. Dokładne motody opisywania licencji znajdziesz na stronie microsoft-u http://www.microsoft.com/pl-pl/licencje/Default.aspx