Windows 7 -- instalacja obok Visty

Hej,

Mam kilka pytań odnośnie instalacji Windowsa 7 (RC) obok Visty (tzn. na innej partycji).

  1. Czy po instalacji systemu będę musiał instalować od początku wszystkie sterowniki?

  2. Czy na pulpicie na “Viście” będę miał te same pliki i foldery co na “7”?

  3. Czy gdy wyjdzie wersja oficjalna będzie można zaktualizować wersję 7 RC?

  1. Tak.

  2. Nie.

  3. Nie.

1.Te sterowniki będę musiał zainstalować tylko dla Windows 7 tak?

Na Viście wszystko będzie ok?

  1. Czy po odinstalowaniu 7 na Windows 7 zostaną przeprowadzone jakieś zmiany? (np. powrócenie do stanu sprzed instalacji Windowsa 7 itd.)?

Czy deinstalacja Windowsa 7 pociąga za sobą jakieś konsekwencje ?

Instalowanie dwóch systemów zawsze niesie za sobą pewien śmietnik w systemie.

Nadpisywanie rekordów rozruchowych, zmiany rejestru i wiele inny detali.

OK, ale czy przy deinstalacji Windowsa 7, Vista powróci do stanu przed instalacją siódemki czy jego stan będzie taki jak przed deinstalacją?

stan będzie taki jak sprzed deinstalacji

Nie zgodzę się z przedmówcą. Sposób istnieje, ale wymagać będzie małego zabiegu z plikiem cversion.ini, który znajduje się na płytce instalacyjnej Windows 7. Na blogu E7 znajduje się opsi aktualizacji bety do RC, ale odpowiedni numer kompilacji i to samo zadziała w przyszłości z RTMem :arrow: http://blogs.msdn.com/e7/archive/2009/0 … ience.aspx.

nno tak tyle że tam jest opisany sposób aktualizacji bety do RC a nie RC do finalnej.

A wydawało mi się, że jasno to wyjaśniłem w moim poście, pisząc “…ale odpowiedni numer kompilacji i to samo zadziała w przyszłości z RTMem.” Jak już poznamy nr finalnej wersji systemu to nie będzie to stanowić problemu, nieprawdaż?! :wink: