Windows 7 -- instalacja obok Visty

(Pitergg) #1

Hej,

Mam kilka pytań odnośnie instalacji Windowsa 7 (RC) obok Visty (tzn. na innej partycji).

1. Czy po instalacji systemu będę musiał instalować od początku wszystkie sterowniki?

2. Czy na pulpicie na "Viście" będę miał te same pliki i foldery co na "7"?

3. Czy gdy wyjdzie wersja oficjalna będzie można zaktualizować wersję 7 RC?

(Alphaomega666) #2
  1. Tak.

2. Nie.

3. Nie.

(Pitergg) #3

1.Te sterowniki będę musiał zainstalować tylko dla Windows 7 tak?

Na Viście wszystko będzie ok?

1. Czy po odinstalowaniu 7 na Windows 7 zostaną przeprowadzone jakieś zmiany? (np. powrócenie do stanu sprzed instalacji Windowsa 7 itd.)?

Czy deinstalacja Windowsa 7 pociąga za sobą jakieś konsekwencje ?

(PaPuX) #4

Instalowanie dwóch systemów zawsze niesie za sobą pewien śmietnik w systemie.

Nadpisywanie rekordów rozruchowych, zmiany rejestru i wiele inny detali.

(Pitergg) #5

OK, ale czy przy deinstalacji Windowsa 7, Vista powróci do stanu przed instalacją siódemki czy jego stan będzie taki jak przed deinstalacją?

(niezDarek) #6

stan będzie taki jak sprzed deinstalacji

(Dritone) #7

Nie zgodzę się z przedmówcą. Sposób istnieje, ale wymagać będzie małego zabiegu z plikiem cversion.ini, który znajduje się na płytce instalacyjnej Windows 7. Na blogu E7 znajduje się opsi aktualizacji bety do RC, ale odpowiedni numer kompilacji i to samo zadziała w przyszłości z RTMem :arrow: http://blogs.msdn.com/e7/archive/2009/0 ... ience.aspx.

(niezDarek) #8

nno tak tyle że tam jest opisany sposób aktualizacji bety do RC a nie RC do finalnej.

(Dritone) #9

A wydawało mi się, że jasno to wyjaśniłem w moim poście, pisząc "...ale odpowiedni numer kompilacji i to samo zadziała w przyszłości z RTMem." Jak już poznamy nr finalnej wersji systemu to nie będzie to stanowić problemu, nieprawdaż?! :wink: