Windows 7 - Internet nie działa ani po kablu ani wi-fi

Witam.
W moim laptopie przestał działać internet. Nie działa wifi. Po podłączeniu do sieci za pomocą kabla też nie ma. Od nowa zainstalowałem sterowniki do karty sieciowej, ale to nic nie pomogło.

Sprawdź czy telefon lub inny laptop / PC dalej łączy się z Internetem “domowym”.

Jak one też nie, to trzeba pewnie działać coś z routerem lub do operatora ostatecznie zgłosić awarię (ale po wykluczeniu, że dasz radę samodzielnie naprawić by technik nie wkleił kary / “mandatu” za bezpodstawne wezwanie).

To napewno nie jest wina operatora ani routera. Inne urządzenia działają bez problemu jeżeli chodzi o internet.
Problem ewidentnie leży po stronie laptopa. Odinstalowałem sterowniki karty i zainstalowałem ponownie. To nic nie pomogło.

Spróbuj jeszcze zresetować zaporę Windows do ustawień domyślnych, może tam jakiś “wirus” zablokował prawie cały ruch dla tzw. “beki”.

Można by też skontrolować plik hosts czy nie ma dopisanych z 20 tysięcy domen lub kilku popularnych usług DNS.

Po wyłączeniu zapory , również internet nie działa
Gdzie sprawdzić te pliki host

  1. Menu Start > wpisz cmd.exe > kliknij na wyniku wyszukiwania prawym p. myszy i wybierz “Uruchom jako Administrator” i potwierdź “TAK”.
    W okienku, które się pojawiło wpisz uważnie po kolei polecenia (za każdym razem zatwierdzając [ENTER]):

netsh int ip reset
[potwierdź ENTERem]

netsh winsock reset
[potwierdź ENTERem]

ipconfig /flushdns
[potwierdź ENTERem]

exit
[potwierdź ENTERem]

(polecenia wykonują resetowanie: stoku TCP/IP, winsocku, “keszu” Domain Name Server (DNS) )

Zamknij system przytrzymując klawisz SHIFT (lewy) przy naciskaniu wyłącz komputer (znaczek POWER - zamykanie systemu w menu start), spowoduje to pełne wymuszone zamknięcie systemu bez hybrydowego wyłączenia. SHIFT należy trzymać, aż do zamknięcia systemu.

Jeżeli problem występuje nadal to:

  1. Menu Start > wpisz: Ustawienia i kliknij w nie > wybrać “Sieć i Internet” > przewinąć zawartość na sam dół i kliknąć “Resetowanie sieci”, a następnie “Resetuj teraz” (i potwierdzić)
    UWAGA!! Usunie to wszystkie ustawienia sieci łącznie z zapamiętanymi sieciami WiFi, należy ponownie połączyć się z WiFi

Uruchom komputer ponownie i skonfiguruj na nowo połączenie Wi-Fi.

W menadrzeze urządzeń mam żółte wykrzykniki przy:
Bluetooth Remonte Control, Dźwięk Bluetooth ( jest dziwna literówka przy tym bo pisze : DYwiek Bluetooth) Microsoft Virtual WIFI Miniport Adapter 4, Microsoft Virtual WIFI Adapter 3, Zewnętrzne urządzenie Bluetooth

Pierwsza opcja nie zadziałała.
Z drugą mam problem bo nie wiem jak wejść w te ustawienia. Wpisując w menu start. Niewiem w które mam kliknąć ustawienia

Mam win 7😏