Windows 7 jak przydzielić więcej mocy procesora programom

mam problem z tym że system ogranicza moc procesora programom np test winrar może korzystać maksymalnie z 90% mocy program do konwertowania filmów z 70 do 80% w xp i 2003 programy nie były ograniczane i film kodował się jakieś 1/4 szybciej da się coś zrobić żeby więcej mocy procesora przydzielić programom próbowałem dawać wyższy priorytet ale nic to nie daje

spróbuj może tego komputer>właściwości>zaawansowane ustawienia systemu>zaawansowane>(wydajność)ustawienia>zaawansowane. wybierz sposób przydzielania zasobów procesora

jest ustawione na programy tak że to też nie to :frowning:

ten test teoretycznie powinien zajmować 100% mocy procesora i na xp zajmuje na 7 już niestety nie

2ppwizk.png

W planie zasilania możesz mieć ustawione 90% max dla procesora :wink:

nie mam takich ustawień zresztą procesor może pracować na 100% mocy tylko ze nie dla 1 programu

no chyba że akurat ten program sie zawiesi wtedy może być 100% dla niego :stuck_out_tongue:

Jak to nie ma ? Opcje zasilania > zmień ustawienia planu > Twojego planu > Zmień zaawansowane > Zarządzaj energia procesora.

u mnie jest tylko to

x5s2yo.png

uruchamiam sobie różna testery procesora i niektóre potrafią wykorzystać 100% procesora ale nie wszystkie ewidentnie 7 ogranicza programy

U mnie na teście Winrar ,procesor ustawiony na 100% ,proces nie wziął więcej niż 92

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

Natomiast po obniżeniu do 90% ,test Winrara nie wziął więcej niż 86

Przechwytywanie1_JPG_300x300_q85.jpg

To ustawienie zdaje się mieć na to wpływ .Tylko czemu u Ciebie tego nie ma ? Laptop ?

Przechwytywanie3_JPG_300x300_q85.jpg

Możliwe że cały Twój układ nie obsługuję w 100% ACPI …

z tego co widze to u Ciebie też nie idzie na 100% u mnie czasami skacze do 90 kilku ale tylko na chwile na xp test idzie na 100% cały czas

W sumie nie wyobrażam sobie osobiście żeby było inaczej ,przecież inne procesy również potrzebują CPU :wink:

wiem że potrzebują ale na xp film kodował się szybciej tylko ze wszystko inne wtedy sie zamulało

na 7 koduje sie wolniej ale z komputera korzysta sie normalnie w tym czasie jednak wolał bym żeby komp sobie zamulał a zadanie wykonało się szybciej niż tak jak teraz system na siłę mnie uszczęśliwia

No właśnie na XP szło 100% ale nie dało się nic wykonać ,chyba zrezygnowali z takiego rozwiązania w Vista/7 ,i tak jak piszesz ,nie których na siłę uszczęśliwiają .

Jak będziesz testował ,kliknij pokaż procesy wszystkich użytkowników ,sam taskmgr.exe potrafi skoczyć do 8 ,oraz sprawdzaj na karcie Aplikacje ,bo to że system wyświetla zmiany na bieżąco na karcie Procesy ,też pochłania procka. I napisz jak to wygląda.

Dodane piątek, 3 gru 2010, 11:50

U mnie dobiło do 97%

Przechwytywanie__JPG_300x300_q85.jpg

w tle nic nie działa co potrzebowało by procka a konwerter dochodzi max do 85%

sshot-12_png_300x300_q85.jpg

A gdy menedżer zadań jest zminimalizowany w trayu ,to na ile procek idzie przy konwersji ?

ogólne wykorzystanie było od 70 kilku d 80 kilku procent tak że bez różnicy czy menadżer jest zminimalizowany czy widoczny

Hmm ,a możesz spróbować np we właściwościach skrótu konwertera > zgodność ,wyłączyć kompozycje pulpitu .Zawsze to więcej zasobów będzie.

PS Nie gryzą Ci się te antymalware ?

taki już chyba był ogólny zamysł MS i się już nic nie zrobi :frowning: a wyłączenie kompozycji raczej nie wiele da

antymalware się nie gryzą bo każdy jest do czegoś innego :stuck_out_tongue:

immunet antyvirek mamutu skaner behawioralny i spyshelter antikeylogger ale to coś bardziej jak HIPS

malwerbytes to tylko skaner więc cie działa odpala tylko swoja usługę chyba żeby mieć prawa administratora

Jeszcze Emsisoft Antimalware :stuck_out_tongue: .Malwerebytes możesz wywalić z autostartu :slight_smile:

Wyłączenie kompozycji może coś dać ,zasoby które dwm.exe (przykładowo od 0- 5%) zużywa może trafią do procesu konwertera .Dziwne faktycznie ,ale nie jest tak do końca ,może nie widziałeś co dodałem wcześniej :

Emsisoft Antimalware to proces od Mamutu :stuck_out_tongue: malwerbytes uruchamia się jako usługa więc niech tam sobie będzie

:slight_smile: Aha ,no to ok :slight_smile: Wiesz skrzywienie forumowe … :slight_smile:

Pozdrawiam