Windows 7 - Jak wrócić do konta domenowego po wylogowaniu poza firmą

Witam
Mam następujący problem.
Do tej pory mogłem w domu pracować na koncie domenowym na laptopie. Dziś musiałem stworzyć lokalne konto użytkownika na laptopie w celu
przetestowania jednego programu. Niestety nie mogę teraz zalogować się na moje stare konto domenowe. Niby zalogowałem się do konta o takiej samej nazwie ale nie mam nic na pulpicie. Nie mam dostępu też do moich folderów które były między innymi na pulpicie w moich dokumentach itd. Mam nadzieje, że jak wrócę do firmy wszystko wróci do normy. Pomóżcie ludzie co robić i czy mogę teraz dostać się do mojego starego konta? Dlaczego tak jest?

Może zalogowałeś się na konto lokalne zamiast domenowego, bo istniało równoległe konto lokalne o tej samej nazwie. W polu nazwy użytkownika podaj nazwadomeny\nazwauzytkownika i hasło to co było.

2 polubienia
  1. jak wspomniano - może jesteś jednak na koncie użytkownika lokalnego: na komputerze możesz mieć dwa konta drdla
  • lokalne (login: nazwakomputera\drdla)
  • domenowe (login: domena\drdla

Zacznij od sprawdzenia co masz w C:\Users (C:\Użytkownicy): zobacz czy się zgadza co mówimy. Jak logujesz się jednak na odpowiednie konto (domenowe) i nadal jest pusto:

  • macie profile wędrujące, nie jesteś połączony przez VPN, nie masz ‘cache’ swoich plików i podobne,
  • kolejna możliwość: Windows 7 bardzo lubi gubić się w takich sytacjach tworząc profile tymczasowe (mimo, ze logujesz się do domeny). Zobacz w rejestrze, czy nie powstał profil .bak
    http://www.sysprobs.com/fix-temporary-profile-windows-7
    Chodzi dokładnie o ten fragment: