Windows 7 jak wyłączyć napis Zapraszamy w ekranie powitalnym

czy da się wyłączyć napis “Zapraszamy” który widnieje podczas logowania do systemu Windows 7

na pewno jest taka opcja w Windows XP, natomiast w Windows 7

Czy masz na myśli pozbycie się ekranu “Zapraszamy” który następuje zaraz po np. podaniu hasła do systemu ?? Jeżeli tak to w systemie Vista i 7 jest to nie wykonalne, przekopałem się przez kilka stron z różnymi “trikami” i nie znalazłem o tym wzmianki, są podane sposoby na automatyczne logowania i.t.d. ale na Twój problem nie ma rady. W tym czasie system ładuje usługi ,sterowniki, elementy auto-start, explorer. exe i tak dalej, czas oczekiwania na zniknięcie tego ekranu jest zależny od ilości ładowanych usług i innych wymienionych elementów.

BTW. Jeżeli się mylę to ktoś doprecyzuje i mnie poprawi ;] .

chyba gdzieś w secpol.msc

Dostępny tylko w wersji Pro i Ultimate, w wersjach Home go nie zaznasz :wink: .

w takim razie stawiałbym na gpedit.msc

konf komp > szablony adm > system > logowanie

…ale też coś nie śmiga…

“W tym czasie system ładuje usługi ,sterowniki, elementy auto-start, explorer. exe i tak dalej, czas oczekiwania na zniknięcie tego ekranu jest zależny od ilości ładowanych usług i innych wymienionych elementów.”

jak mogę sprawdzić jakie usługi są uruchamiane? dodam, że w msconfig już sprawdzałem. chyba są jeszcze jakieś procesy nie widoczne - gdzie je można odczytać i niepotrzebne wyłączyć [np]

start i wpisz sobie “usługi” :slight_smile:

Wykonaj sobie optymalizację usług dotyczy Visty ale w 7 jest identycznie.