Windows 7. Jak zalogować sie Admina. HELp. Dziwna akcja

Witam panow i panie.

Mam do was wszystkich prośbe. Jest o to taka sprawa. Że kupiłem ostatnio Asusa X53S i go zainstalowalem itd… mialem już konto admina które zarejestrowałem jako piersze w kompie. No i zrobiłem drugie konto i z tego drugiego usunołem te pierwsze. A teraz gdy próbuje uruchomić Wiedzmina pisze że aplikacja musi być pierwszy raz uruchomiona na profilu Admina. Ja wchodziłem w te ,Urochom jako Admninistrator" itd… itd… I nic. Może mi ktoś pomóc? Bardzo proszę o odpowiedz! z góry dziękuje, :lol: :lol: :lol: :lol:

Konto administratora jest tworzone podczas instalacji systemu, nie posiada również hasła. Problem w tym, że nie jest widoczne na ekranie logowania. Jak zalogować się jako Administrator? W tym celu należy uruchomić wiersz poleceń jako Administrator.

Wersja polska:

Start ->Wszystkie programy ->Akcesoria ->Wiersz poleceń, z menu kontekstowego wybrać należy (nacisnąć prawy klawisz myszy) wybrać: Uruchom jako administrator.

Wersja angielska:

Start -> All Programs -> Accessories -> Command Prompt, z menu kontekstowego wybrać należy Run as administrator.

Następnym krokiem jest wpisanie polecenia:

net user Administrator /active:yes

Na koniec zatwierdzić klikając Enter. Następnie powinna ukazać się informacja, że polecenie zostało pomyślnie wykonane. Teraz trzeba się wylogować (przełączyć użytkownika) i na ekranie logowania obok swojego konta pojawi się nowa pozycja: Administrator.

Po wybraniu ikony bez jakiegokolwiek hasła można zalogować się do systemu z najwyższymi uprawnieniami.

Przy pierwszym logowaniu trzeba chwilę zaczekać. System przygotowuje pulpit. Wyświetlony zostanie komunikat “Preparing your desktop…”

(Przygotowywanie Pulpitu), po czym ukaże się domyślny pulpit Windows.

Witaj dzięki że odpowiedziałeś. Zrobiłem tak jak napisałeś. I wyskoczył mi sie wiersz itd… i wyskoczył napis ," gdy kliknąłem enter pojawił sie drugi na dole. Zamiast żadnego komuniku co zrobić?

Może po prostu potrzebujesz jednego konta, które należałoby do grupy Administratorzy? Z powodzeniem powinieneś móc zrobić to z Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Konta użytkowników. Jeżeli posiadasz wersję, zdaje się wyższą od Home Premium (czyli np. Ultimate), możesz spróbować poprzez Prawy Przycisk Myszy na Komputer - Zarządzaj - z lewej strony Użytkownicy i grupy lokalne. Tam powinieneś znaleźć to, czego potrzebujesz. Bo: prawy przycisk myszy na dane konto - karta Członek grupy, pozwala sprawdzić i zmodyfikować przynależność konta do konkretnej grupy. Można też tworzyć nowe konta, można modyfikować istniejące.