Windows 7. Jak zalogować sie Admina. HELp. Dziwna akcja


(Rupniewski18) #1

Witam panow i panie.

Mam do was wszystkich prośbe. Jest o to taka sprawa. Że kupiłem ostatnio Asusa X53S i go zainstalowalem itd... mialem już konto admina które zarejestrowałem jako piersze w kompie. No i zrobiłem drugie konto i z tego drugiego usunołem te pierwsze. A teraz gdy próbuje uruchomić Wiedzmina pisze że aplikacja musi być pierwszy raz uruchomiona na profilu Admina. Ja wchodziłem w te ,,Urochom jako Admninistrator" itd... itd.. I nic. Może mi ktoś pomóc? Bardzo proszę o odpowiedz! z góry dziękuje, :lol: :lol: :lol: :lol:


(altunyo) #2

Konto administratora jest tworzone podczas instalacji systemu, nie posiada również hasła. Problem w tym, że nie jest widoczne na ekranie logowania. Jak zalogować się jako Administrator? W tym celu należy uruchomić wiersz poleceń jako Administrator.

Wersja polska:

Start ->Wszystkie programy ->Akcesoria ->Wiersz poleceń, z menu kontekstowego wybrać należy (nacisnąć prawy klawisz myszy) wybrać: Uruchom jako administrator.

Wersja angielska:

Start -> All Programs -> Accessories -> Command Prompt, z menu kontekstowego wybrać należy Run as administrator.

Następnym krokiem jest wpisanie polecenia:

net user Administrator /active:yes

Na koniec zatwierdzić klikając Enter. Następnie powinna ukazać się informacja, że polecenie zostało pomyślnie wykonane. Teraz trzeba się wylogować (przełączyć użytkownika) i na ekranie logowania obok swojego konta pojawi się nowa pozycja: Administrator.

Po wybraniu ikony bez jakiegokolwiek hasła można zalogować się do systemu z najwyższymi uprawnieniami.

Przy pierwszym logowaniu trzeba chwilę zaczekać. System przygotowuje pulpit. Wyświetlony zostanie komunikat “Preparing your desktop…”

(Przygotowywanie Pulpitu), po czym ukaże się domyślny pulpit Windows.


(Rupniewski18) #3

Witaj dzięki że odpowiedziałeś. Zrobiłem tak jak napisałeś. I wyskoczył mi sie wiersz itd… i wyskoczył napis ," gdy kliknąłem enter pojawił sie drugi na dole. Zamiast żadnego komuniku co zrobić?


(adam9870) #4

Może po prostu potrzebujesz jednego konta, które należałoby do grupy Administratorzy? Z powodzeniem powinieneś móc zrobić to z Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Konta użytkowników. Jeżeli posiadasz wersję, zdaje się wyższą od Home Premium (czyli np. Ultimate), możesz spróbować poprzez Prawy Przycisk Myszy na Komputer - Zarządzaj - z lewej strony Użytkownicy i grupy lokalne. Tam powinieneś znaleźć to, czego potrzebujesz. Bo: prawy przycisk myszy na dane konto - karta Członek grupy, pozwala sprawdzić i zmodyfikować przynależność konta do konkretnej grupy. Można też tworzyć nowe konta, można modyfikować istniejące.