Windows 7 jaką architekturę wybrać x86 czy x64?

Mój sprzęt:

Pentium Dual Core E5200 2.50 Ghz

RAM 2* po 2GB ddr3 1333Mhz

Asus radeon hd6670 1gb ddr5

Na ten konfig to x86

x64 jeśli dodasz kilka GB ramu.

Dzięki, a mógł byś mi jeszcze powiedzieć jaką wersje systemy wybrać ?

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … e#T1=tab01

A co chcesz na tym kompie robić? Bo mi się wydaje że 64bit było by lepiej bo masz 4gb ramu i szkoda żeby system tego nie wykorzystał. A do zastosowań domowych/multimedialnych polecam Home Premium (sam na takim jadę na 64bit i jestem więcej niż zadowolony).

To tak głównie do gier typu FPS call of duty itp, CS source na steam

Internet: Kinomaniak, Plemiona, Youtube, gry 3d na przeglądarkę

Program do przeróbki graficznej :wink:

Tylko AMD64.

Ciekawe jak przy 32 bitowym systemie autor wykorzysta

Przy 4GB pamięci ram niech autor zainstaluj system Home Premium (do jego zastosowań wystarczy) w wersji 64 bitowej.

Wersja systemu niczym się nie różni poza dodatkowymi aplikacjami ustawieniami danymi przez microsoft im gorsza wersja tym tańsza do codziennego użytkowania i tak przeciętny kowalski nawet nie korzysta z tego co jest w Home Edition . Co do wersji systemu x86 czy x64 jeżeli chcesz używać też aplikacji napisanych specjalnie pod 64bity które nie działają na x86 ,które działają wiadomo na x64 to polecam . Fakt x64 obsłuży powyżej 4GB ram ale na 2GB nie zauwązysz spadków itp - tak jakby zabespieczasz się w razie dodania ramu przed reinstalacją systemu na x64 np .

Wykorzysta. 32-bitowy windows wykorzysta 3,2 GB. I będzie w porządku.

Jak zainstaluje 64-bitowy windows, to windows sam z siebiezje kilkaset megabajtów RAM więcej (podwójne procesy *32 i x64). Więc nie ma co jednoznacznie generalizować, że windows x64 będzie fajniejszy, bo tak na prawdę z tych kilkuset megabajtów więcej adresowanego RAMu szału nie będzie.

wydaje mi sie że lepiej 64 bit zainstalować nie patrzy siętylko na ilość ramu;]

Windows 7 Home Premium 64 bitowy będzie najlepszy !

Ja bym instalował: Windows 7 Home Premium 64 bit.

Zdecydowałem że wybiorę ten system: Windows 7 Home Premium 64bit SP1 :slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc :smiley:

A co za różnica czy 32bit czy 64bit ? Można wybrać 32bitowy system, włączyć PAE i cieszyć się obsługą do 64GB RAM lub wybrać 64bitowy system i cieszyć się obsługą do 192GB RAM.

PAE dalej ogranicza do 4 GB na proces, i to jest najważniejsza różnica. Obecnie prawdopodobnie mało kto tego potrzebuje, ale jednak czasami jest to istotne.

Tu zalerzy od samej aplikacji x86 czy ma aktywną flage 4GB> Jak nie ma aktywnej to nawet na 64bitowym systemie będzie korzystać do 4GB z ramu. Na szczęście są małe aplikacje które potrafią aktywowac flagę 4GB> w plikach wykonawczych (.exe)