[Windows 7] Jaką mam k. sieciową i skąd wziąć sterowniki?

Witam. Posiadam, bardzo starą już, płytę główną 7VT600-RZ i mam zainstalowane dwa systemy operacyjne. Pierwszy z nich - od dawna - Windows XP, a obok - od paru dni - Windows 7.

Na najnowszym systemie Microsoftu nie działa internet [internet radiowy, łączę się bez routera - bezpośrednio]. To pewnie kwestia sterowników, problem w tym, że nie bardzo wiem jakie pobrać. Ściągnąłem program Everest Ultimate Edition chcąc dowiedzieć się, jaką kartę sieciową posiadam. Everest podaje mi, że to VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter, jednak nie mogę znaleźć żadnych sterowników pod Windows 7 czy nawet Vistę. Podejrzewam, że to raczej nie jest prawidłowa nazwa karty, gdyż nie można znaleźć zbyt wielu informacji na jej temat w sieci Internet. A może to po prostu taki mało znany, badziewny sprzęt jest…? Mniejsza o to.

Bardzo miło by mi było, gdyby ktoś zdecydował się pomóc.

Pozdrawiam i życzę udanego niedzielnego popołudnia.

Rozpoznałeś kartę sieciową PRZEWODOWĄ (LAN), a masz szukać karty BEZPRZEWODOWEJ (Wi-Fi). Skoro masz dwa systemy - to zobacz w menadżerze urządzeń w XP jak się owa karta nazywa - i poszukaj do niej sterowników pod Win 7.

Zobacz z pod WinXP w menadżerze urządzeń jaką masz kartę

Daj sobie spokój z tym Windows’em 7 na tej płycie głównej! W życiu nie znajdziesz sterowników dla W7, a system będzie bardzo wolny. Dobrze, że ona w ogóle działa jeszcze na Windows’ie XP.

Zainstaluj te od windows xp w trybie zgodności.

Jeżeli chodzi o Menadżera urządzeń to wygląda to w sposób następujący:

men_urza.jpg

Wyraźnie widać, że masz sterowniki. Masz jakieś pytajniki ? Sprawdź czy masz połączenie w opcjach internetowych.

Sterowniki ma - ale od karty Ethernet - a nie WiFi. Może inaczej zapytam: karta bezprzewodowa jest zamontowana w komputerze, czy jest wpięta w port USB ? (bo jeśli to drugie -to może najpierw potrzebne będą sterowniki do USB …)

Piszę już z Windows 7 :slight_smile: Problem rozwiązany. Instalacja sterowników w trybie zgodności z Windows XP pomogła.

Wszystko działa. Powiem nawet więcej. Na tym sprzęcie Windows 7 chodzi zdecydowanie lepiej i szybciej niż Windows XP! Nie wiem po co jeszcze w ogóle trzymam XP. Windows 7 bardzo miło mnie zaskoczył swą szybkością.

Dziękuję wszystkim za pomoc! Miłego wieczoru życzę :slight_smile: